Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się wyłącza.

15 Lut 2012 15:05 1628 15
  • Poziom 8  
    Sprzęt :
    Karta Graficzna : NVIDIA GeForce GTS 250
    Procesory : AMD Athlon II (tm) X2 250 Processor
    AMD Athlon II (tm) X2 250 Processor
    Ram : 4gb
    Dysk : 500 gb
    Zasilacz : Logic 500w

Mam problem poniewaz gdy gram w cs komputer po okolo 30minut się wyłancza. :(
    Nie wiem czy to zasilacz sie przegrzewa ??

Zdjecie z programy Speed Fan :

Ortografia i niechlujne podejście do "ogonków" do korekty. [M]
  • Poziom 43  
    Wyłącza się pisze!

Test programem OCCT. Power Supply OCCT test - przynajmniej 10 min. i wklej uzyskane po teście wykresy.

SPOSÓB WKLEJANIA GRAFIKI
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

Już po temperaturach z Speedfan'a widać, że temp. za wysokie i na początek czyszczenie coolera CPU.

Co do tego "zasilacza" to śmieć i nadaje się tylko do wymiany.
  • Poziom 43  
    Tak jak pisałem przegrzewa się CPU.

Otwórz obudowę i zobacz czy wentylator w ogóle pracuje?
    Wyczyść cooler i wymień pastę termoprzewodzącą. Sprawdź poprawność jego zamocowania.
  • Poziom 8  
    Co to jest cooler bo nie wiem.
    Ale mam kupic nowy pasek termoprzewodzącą, czy zobaczyć czy dobrze jest wpiety ??
  • Poziom 43  
    Rukki95 napisał:
    Co to jest cooler bo nie wiem.
    Ale mam kupic nowy pasek termoprzewodzącą, czy zaobaczyć czy dobrze jest wpiety ??

Nie posiadasz podstawowej wiedzy umożliwiającej Ci pomoc.

Poproś kogoś bardziej znającego się na temacie lub skorzystaj z usług serwisu.
  • Poziom 8  
    Dobra wiem co to jest spytałem sie znajomeg.
    Sprawdze to i napisz co i jak po zrobieniu tego ;)

Dodano po 16 [minuty]:

Jeszcze bym miał prośbę.
    Jaki zasilacz jest dobry ??
  • Moderator - Komputery Serwis
    Rukki95 napisał:

Jeszcze bym miał prośbę.
    Jaki zasilacz jest dobry ??

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.... itp.

Dodano po 2 [minuty]:

Bądź tak łaskaw i zdradź mi tajemnicę który z wiatraków ma u ciebie tylko 14 obrotów/minutę?.
    Zaznaczyłem to na screenie ze SpeedFan-a.
  • Poziom 8  
    Czyli ogólnie wystarczy wyczyścić cooler?
  • Poziom 33  
    W ogóle te odczyty ze SpeedFana jakieś dziwne !

Jeżeli masz na płycie głównej kondensatory elektrolityczne, to posprawdzaj dokładnie czy któryś nie jest spuchnięty.

Miałem niedawno taką sytuację, jeden mały kondensator robił resety i dziwne odczyty temperatur, z początku wymieniłem pastę na procku i kupiłem nowe chłodzenie.
    Niestety bez skutków, po dopatrzeniu się uszkodzonego kondensatora i wymianie go jak ręką odjął i temp procesora o 15 stopni spadła.
  • Poziom 43  
    Rukki95 napisał:
    Czyli ogulnie wystarczy Wyczyścić cooler ??

Wyczyścić solidnie, zarówno chłodzenie procesora jak i grafiki. Zasilacz do utylizacji się nadaje. To najniższa półka zasilaczy nadają się jedynie do zasilania starych PC.
  • Poziom 8  
    aha ok to powyczyszczam dokladnie kompa.Posprawdzam kondensatory i zobacze jak to bedzie.

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Użytkownik usunął konto  
    quaczuq napisał:
    9,77v zamiast 12v oznacza że zasilacz to zombie więc zajmij się chłodzeniem CPU 3200rpm wiatrak to wyje strasznie jak poprawisz chłodzenie to to samo się naprawi

Gratuluję wiedzy!
    Od kiedy odczyty napięć bierze się z programu?
    Dla jasności by mieć WIARYGODNE napięcia należy MIERZYĆ MIERNIKIEM.
  • Poziom 22  
    Sprawdzisz wreszcie stan kondensatorów na płycie głównej czy mamy Ciebie długo prosić? Dodatkowo wykonaj pomiary napięć zasilacza miernikiem.
    Jak już to wykonasz napięcia/kondensatory będą dobre to polecam:
    Zmienić pastę na procesorze.
    Zobacz czasami czy radiator od procesora jest dobrze przypięty.
    Jak masz więcej niż jedną kość RAM to wyjmij jedną i zobacz jaki będzie efekt.
    Dodatkowo wykonaj test pamięci programem memtest. Test powinien trwać CONAJMNIEJ 1 godzinę.
    hazerwwo napisał:

Dodatkowo wykonaj test pamięci programem memtest. Test powinien trwać CONAJMNIEJ 1 godzinę.

Tutaj poprawka. Test nie powinien trwać CONAJMNIEJ GODZINĘ- tylko do automatycznego zakończenia procesu w celu przeskanowania wszystkich bloków pamięci.