Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault laguna 1.6 16v 2002 czujnik ci¶nienia paliwa

micrem 15 Feb 2012 15:18 14378 15
    micrem
    Level 9  
    Renault Laguna 1.6 16v 2002 czujnik ci¶nienia paliwa.
    Witam mam pytanko :?: Gdzie znajduje się czujnik ci¶nienia paliwa w Lagunie 1.6 16v z 2002.Na pewno nie ma go na listwie wtryskowej.Może już kto¶ zna t± lokalizację :| Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    milejow
    Level 43  
    Nie ma czego¶ takiego w tym aucie, regulator ci¶nienia owszem
    panam
    Level 29  
    milejow wrote:
    Nie ma czego¶ takiego w tym aucie, regulator ci¶nienia owszem
    I tu kolega ma rację , tylko nie wiem sk±d autor ma pomysł na takie pytanie, może nas o¶wieci
    micrem
    Level 9  
    Zgadza się fachowa nazwa to regulator ci¶nienia paliwa.Przepraszam za swoj± nie fachow± nazwę ale nie jestem mechanikiem.To jak to jest występuje co¶ takiego i gdzie jest umieszczone to ustrojstwo???? :D
    milejow
    Level 43  
    Na korpusie pompy, wewn±trz zbiornika
    User removed account
    User removed account  
    milejow
    Level 43  
    No ale w zbiorniku, nie??? Pisz±c korpus pompy, miałem na my¶li plastikow± obudowę, nie metalow± pompy
    panam
    Level 29  
    Panowie , dalej nie mamy odpowiedzi na pytanie, o co chodzi w tym aucie, ( czujnik ci¶nienia czy regulator i poco te pytanie) podstawowa rzecz, co się dzieje z autem i dlaczego pytanie o czujnik ci¶nienia, to nie ma sensu bez konkretnego pytania( o co chodzi)

Dodano po 13 [minuty]:

Czytam i czytam i nic, ten typ na zawór upustowy na pompie paliwa ,więc nie ma regulatora tylko upust, więc o co chodzi
    milejow
    Level 43  
    Czy zawór upustowy czy regulator ci¶nienia-jeden h...j, ma pu¶cić ci¶nienie na listwę w okolicy 2barów a co więcej to z powrotem do baku.
    A wygl±da tak:
    renault laguna 1.6 16v 2002 czujnik ci¶nienia paliwa
    panam
    Level 29  
    milejow wrote:
    ci¶nienie na listwę w okolicy 2barów
    , poprawka 3,5 bo to jest wielopunkt
    milejow
    Level 43  
    panam wrote:
    poprawka 3,5

No tak, trochę przycienkie podałem :D
    wiktor_m
    Level 12  
    Moje auto Renault Thalia 1.4 8V 75KM czasami nie odpala od rana, podejrzewam, że winowajc± może być wła¶nie ten regulator ci¶nienia pokazany na tym zdjęciu, bo gdy nie chce odpalić pompa trochę inny dĽwięk. Czas pracy (buczenia) pompy podczas problematycznego odpalenia jest taki sam jak gdyby odpalił normalnie (nie wiem od czego zależy ten czas, czy od momentu uzyskania poż±danego ci¶nienia?). Po kilkudziesięciu próbach jednak odpala i wszystko działa, nawet przez kilka miesięcy. Czy kto¶ spotkał się z takim problemem? Czy kto¶ może ma inny pomysł co sprawdzić/wymienić?
    andrend
    Level 26  
    SprawdĽ ci¶nienie paliwa, może pompa się kończy?
    wiktor_m
    Level 12  
    Wydaje mi się, że jak już odpali to nie ma czego sprawdzać, bo po tym przez kilka tygodni jest spokój. A może się mylę i ci¶nienie jest cały czas za niskie, tylko pewnego dnia wcale go nie ma.
    panam
    Level 29  
    wiktor_m wrote:
    ci¶nienie jest cały czas za niskie, tylko pewnego dnia wcale go nie ma.
    SprawdĽ to , czy na pewno tak jest, jak to jak kolega powyżej Ci napisał, albo co¶ blokuje smok, albo zawór ci¶nienia. Sprawdzenie ci¶nienia ta podstawa do dalszych kroków. Pozdrawiam