Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 1.6 16v 2002 czujnik ciśnienia paliwa

15 Lut 2012 15:18 11720 15
  • Poziom 8  
    Renault Laguna 1.6 16v 2002 czujnik ciśnienia paliwa.
    Witam mam pytanko :?: Gdzie znajduje się czujnik ciśnienia paliwa w Lagunie 1.6 16v z 2002.Na pewno nie ma go na listwie wtryskowej.Może już ktoś zna tą lokalizację :| Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Nie ma czegoś takiego w tym aucie, regulator ciśnienia owszem
  • Poziom 29  
    milejow napisał:
    Nie ma czegoś takiego w tym aucie, regulator ciśnienia owszem
    I tu kolega ma rację , tylko nie wiem skąd autor ma pomysł na takie pytanie, może nas oświeci
  • Poziom 8  
    Zgadza się fachowa nazwa to regulator ciśnienia paliwa.Przepraszam za swoją nie fachową nazwę ale nie jestem mechanikiem.To jak to jest występuje coś takiego i gdzie jest umieszczone to ustrojstwo???? :D
  • Poziom 43  
    Na korpusie pompy, wewnątrz zbiornika
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    No ale w zbiorniku, nie??? Pisząc korpus pompy, miałem na myśli plastikową obudowę, nie metalową pompy
  • Poziom 29  
    Panowie , dalej nie mamy odpowiedzi na pytanie, o co chodzi w tym aucie, ( czujnik ciśnienia czy regulator i poco te pytanie) podstawowa rzecz, co się dzieje z autem i dlaczego pytanie o czujnik ciśnienia, to nie ma sensu bez konkretnego pytania( o co chodzi)

Dodano po 13 [minuty]:

Czytam i czytam i nic, ten typ na zawór upustowy na pompie paliwa ,więc nie ma regulatora tylko upust, więc o co chodzi
  • Poziom 43  
    Czy zawór upustowy czy regulator ciśnienia-jeden h...j, ma puścić ciśnienie na listwę w okolicy 2barów a co więcej to z powrotem do baku.
    A wygląda tak:
    renault laguna 1.6 16v 2002 czujnik ciśnienia paliwa
  • Poziom 29  
    milejow napisał:
    ciśnienie na listwę w okolicy 2barów
    , poprawka 3,5 bo to jest wielopunkt
  • Poziom 43  
    panam napisał:
    poprawka 3,5

No tak, trochę przycienkie podałem :D
  • Poziom 11  
    Moje auto Renault Thalia 1.4 8V 75KM czasami nie odpala od rana, podejrzewam, że winowajcą może być właśnie ten regulator ciśnienia pokazany na tym zdjęciu, bo gdy nie chce odpalić pompa trochę inny dźwięk. Czas pracy (buczenia) pompy podczas problematycznego odpalenia jest taki sam jak gdyby odpalił normalnie (nie wiem od czego zależy ten czas, czy od momentu uzyskania pożądanego ciśnienia?). Po kilkudziesięciu próbach jednak odpala i wszystko działa, nawet przez kilka miesięcy. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy ktoś może ma inny pomysł co sprawdzić/wymienić?
  • Poziom 26  
    Sprawdź ciśnienie paliwa, może pompa się kończy?
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się, że jak już odpali to nie ma czego sprawdzać, bo po tym przez kilka tygodni jest spokój. A może się mylę i ciśnienie jest cały czas za niskie, tylko pewnego dnia wcale go nie ma.
  • Poziom 29  
    wiktor_m napisał:
    ciśnienie jest cały czas za niskie, tylko pewnego dnia wcale go nie ma.
    Sprawdź to , czy na pewno tak jest, jak to jak kolega powyżej Ci napisał, albo coś blokuje smok, albo zawór ciśnienia. Sprawdzenie ciśnienia ta podstawa do dalszych kroków. Pozdrawiam