Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena samochodowa zbiera "wszystko" - denerwujące

26 Gru 2004 21:19 1701 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Ostatnio moje radio samochodowe przy zwiekszonych obrotach zaczeło skwierczeć, ale ta przypadłość występuje tylko przy funkcji <radio> na <CD> juz nie ma tego zjawiska. Po głębszych badaniach doszedlem do wniosku ze to antena zbiera wyładowania z cewki i zakłóca odbiór. Nawet jak wiertarka pracuje w pobliżu lub załącza sie jakieś urządzenie do sieci to powoduje tez zakłócenia. Co moze być przyczyną takiej czułości anteny że nawet niezależnie źródło prądowe powoduje zakłócenie? I jak z tym walczyć znaczy zlikwidować te zjawisko.

Moze kabel antenowy jest marnie zekranowany? nie wiem...
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 28  
    nie napisales nawet czy to AM czy FM a to podstawa dywagacji
    na temat zakłóceń w sprzecie car audio szeroko bylo pisane na elektrodzie
    proponuje lepiej poszukać gotowych dyskusji
  • Poziom 10  
    bobeer napisał:
    nie napisales nawet czy to AM czy FM a to podstawa dywagacji
    na temat zakłóceń w sprzecie car audio szeroko bylo pisane na elektrodzie
    proponuje lepiej poszukać gotowych dyskusji

Na FM sa małe zakłócenia najwieksze sa na AM i tamte odbiraja załączenia z sieci...

A to ze było pisane to wiem :) czytałem :D ale niestety to nierozwiazuje mojego problemu raczej... w kazdym razie jeszcze poprubuje cos pokombinować. Sprubuje jeszcze skrocic troche kabel antenowy bo jak kupilem antene to go nie pożałowali....
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 10  
    kable ma nowe. ale dzieki za pomoc cos sprobuje wymyslec
  • Poziom 43  
    A jakie masz radio ? Jeśli popularnej marki jak Tomsonic, Sonachi itp to nic dziwnego. A z jakością kabli , nawet nowych nie jest za dobrze...

SławeK
  • Poziom 27  
    Domyślam się, że sam montowałeś antenę - czy przypadkiem, dbając o zabezpieczenie antykorozyjne nie odizolowałeś mocowania anteny od blachy ?
    Najważniejszy dla dobrego, niezakłócanego odbioru jest dobry kontakt "podstawki" anteny, tej połączonej z ekranem kabla, z blachą karoserii.
    Trzeba zeskrobać lakier do żywej blachy a potem zabezpieczyć np. smarem grafitowym.
    Wmak
  • Poziom 40  
    Jeśli twoje radio w aucie odbiera zakłocenia od urządzeń galwanicznie nie połączonych z autem pozostaje zmiana radia. Pomijam tu błędy w połączeniach anteny.