Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch sgi5312 nabiera i wypompowuje wodę

15 Lut 2012 16:39 3566 2
 • Poziom 10  
  Witam.
  Zmywarka bosch sgi5312 (10-11 lat) podczas etapu pobierania wody kilka-kilkanaście razy załącza pompę odpływową (nabiera i jednocześnie wypompowuje wodę). Załączenia pompy odpływowej trwają moment - kilka sekund. Jak już nabierze wodę i zacznie myć pracuje poprawnie. Wypompowanie wody na koniec cykli też przebiega poprawnie.
  Dwa razy zdarzyło się, że pompa załączyła się na stałe przy pobieraniu wody i wtedy dopiero po kilku resetach i załączeniach/wyłączeniach urządzenie się uspokoiło.
  Zmywarka jest głęboko zabudowana i chcę się możliwie wiele dowiedzieć o możliwym miejscu usterki zanim zacznę demolować kuchnię.
  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Moderator AGD i automatyka
  Poczytaj o czyszczeniu hydrostatu i węża łączącego ów hydrostat z komorą w zmywarkach bosch lub siemens.
 • Poziom 10  
  Witam
  Półśrodki jak pusty cykl zmywania z dodatkiem octu lub środka czyszczącego zmywarki pomógł na jakiś czas (ponad 3 lata). Przyszedł jednak moment kiedy trzeba było załatwić sprawę definitywnie:
  Czyszczenie hydrostatu i węża łączącego hydrostat z komorą pomogło. Szczególnie wąż wymagał interwencji, bo po latach zrobił się tam kawał "gluta" który cofał pobieraną wodę pobudzając hydrostat i włączając pompę.
  Hydrostat został potraktowany odkamieniaczem (uwaga na mikrowłączniki), wąż karbowany szczoteczką do zębów (nie używać ponownie do higieny osobistej...).
  Dziękuję za poradę.
  Pozdrawiam