Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"przekroczona temperatura podajnika" CO Zaradzic ? !.

15 Lut 2012 16:54 4417 4
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam podajnik szufladowy do pieca centralnego, pale pelletem i podczas palenia włącza się alarm "przekroczona temperatura podajnika". I tu moje pytanie co z tym zrobić ?
  • Poziom 22  
    A czujnik we właściwe miejsce włożony?
  • Poziom 23  
    Viperecio napisał:
    Witam. Posiadam podajnik szufladowy do pieca centralnego, pale pelletem i podczas palenia włącza się alarm "przekroczona temperatura podajnika". I tu moje pytanie co z tym zrobić ?

Uszczelnić klape zasypową. Robi się niewielki ciąg i ciepłe powietrze pojawia się w zasypie.
    To jest zabezpieczenie przed zapłonem zgromadzonego paliwa.
    To najprostsza z przyczyn, może być gorzej jak upieczesz mechanizm.
  • Poziom 1  
    Witam, nie chcę tworzyć nowego tematu więc odświeżę ten. Mam podobny problem. Posiadam kocioł 25kW Ogniwo. Przez blisko dwa lata paląc ekogroszkiem wszystko było w jak najlepszym porządku. Miesiąc temu przerzuciłem się na ekologiczne paliwo - pellet. I wtedy zaczął się problem. Codziennie w piecu włącza się alarm o przekroczonej temperaturze podajnika (zawsze ta temperatura wynosiła 30-40stopni). Teraz dochodzi niekiedy nawet do 105stopni. Nie jest to problem ciągu w zasypie bo takowego nie ma. Klapa jak najbardziej porządnie uszczelniona. Problem tkwi gdzie indziej. Tyle, że nie mam pojęcia gdzie :( Próbowałem już chyba wszystkiego, mieszałem w ustawieniach, próbowałem dłuższe podania paliwa, krótsze, częstsze - dosłownie wszystko. Miał ktoś kiedyś podobny problem i mógłby coś doradzić ? Dzwoniłem do specjalisty powiedział mi, żebym w ustawieniach zmienił, by podajnik podawał mniej paliwa ale częściej. Jednakże i to nie pomogło i po kilku godzinach sytuacja wróciła do "normy". Liczę na Waszą pomoc.