Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 91 1.4 8V pytanie o nagrzewnice (czyszczenie)

vlaD_22 15 Lut 2012 17:46 5820 5
  • #1 15 Lut 2012 17:46
    vlaD_22
    Poziom 9  

Witam Panów.

Takowy problem nastał w astrze mojej mamy. Mianowicie bardzo słabe ogrzewanie, zważywszy na to że mamy dość nie złą zimę już jest to spory problem... A więc do rzeczy.

Odkręciłem oba węże od strony silnika pod maska, żeby nalać bezpośrednio do nagrzewnicy środek który miał za zadanie odkamienić ją. Niestety nie powodzenie. Lejąc wodę do nagrzewnicy, rurą odpływową (z chłodniejszą wodą) leci bardzo słaby strumyczek wody. Rzekłbym wręcz, że "kapie" (jak z niedokręconego kranu woda) zamiast lecieć "ciurkiem". Próbując dmuchać w nagrzewnice leci bardzo powoli a policzki niemal pękają taki stawia opór nagrzewnica. Więc postanowiłem wyciągnąć nagrzewnice. Mam już schemat dokładnie jak to zrobić. Pytanie jest tylko, czy jest sens czyścić (odkamieniać) nagrzewnice? Jeśli tak - jakim środkiem żeby jej nie uszkodzić lub nie doprowadzić do jej rozszczelnienia? Znacie jakieś środki tudzież własne metody czyszczenia nagrzewnic? podkreślam, że środek który miał temu posłużyć nie zawiódł stąd pomysł na jej wyciągnięcie.

Jakiś pomysły? Porady? Pozdrawiam w miarę możliwości będę odpowiadał na pytania.

Edit: Jeszcze oprócz środka czyszczącego prosił bym o sposób jego użycia, mam na myśli czy z zimną wodą czy gorącą, czy zostawiać na jakiś czas nagrzewnice z płynem w środku itd.

0 5
  • #2 15 Lut 2012 18:19
    kidu22
    Poziom 35  

Nie ma sensu czyścić nagrzewnicy w tym oplu.
    Tylko nowa , a nie ze szrotu.

0
  • #3 15 Lut 2012 21:16
    chomika
    Poziom 15  

odkamieniacz do czajników firmy kamix lub inny rozpuszczasz proszek w gorącej wodzie i po rozpuszczeniu wlewasz do nagrzewnicy pozostawiasz na 1h rurkami do góry, po godzince płuczesz i wlewasz raz jeszcze porcję świeżego preparatu, ja podgrzewałem lamelki nagrzewnicy opalarką tak żeby odkamieniacz się gotował
    a uważać na opary odkamieniacza gryzące (zastosować się do instrukcji)
    pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

sposób nadaje się tylko do orginalnej czyli mosiężnej nagrzewnicy aluminiowa to tylko na złom takie moje zdanie

0
  • #4 16 Lut 2012 00:29
    vlaD_22
    Poziom 9  

chomika napisał:
    odkamieniacz do czajników firmy kamix lub inny rozpuszczasz proszek w gorącej wodzie i po rozpuszczeniu wlewasz do nagrzewnicy pozostawiasz na 1h rurkami do góry, po godzince płuczesz i wlewasz raz jeszcze porcję świeżego preparatu, ja podgrzewałem lamelki nagrzewnicy opalarką tak żeby odkamieniacz się gotował
    a uważać na opary odkamieniacza gryzące (zastosować się do instrukcji)
    pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

sposób nadaje się tylko do orginalnej czyli mosiężnej nagrzewnicy aluminiowa to tylko na złom takie moje zdanie

Dzięki bardzo jutro się biorę (prawdopodobnie jeśli praca pozwoli) i dam znać jakie rezultaty są. Jednak spróbuje odkamienić kidu22 gdyż jest to stary samochód szkoda kasy na niego sypać na nowe części :) dzięki za interesowanie.

0
  • #5 16 Lut 2012 09:34
    ravelation
    Poziom 21  

Jeżeli nie chcesz wymieniać to po co będziesz wyjmował.Odkamieniacz zalej kilka razy i powinno przetkać.Spróbuj na początek octem na gorąco.
    ps.Uzywałeś może środka do uszczelniania chłodnic?

1
  • #6 23 Lut 2012 15:39
    vlaD_22
    Poziom 9  

Witam ponownie nagrzewnica przepłukana po wyjęciu wycieków nie widziałem w domu jak ja trzymałem, ale niestety pojawił sie inny problem... Mianowicie chciałem odpalić astre ale odmówiła posłuszeństwa. Kręci rozrusznikiem ale nie chce za nic załapać.... Paliwo jest prąd jest pompka paliwowa chodzi (słychać ją przy przekręcaniu kluczyka) ale nic z tego.... nie moge sprawdzić nagrzewnicy bo już się kolejny problem pojawił...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo