Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uaz 469 -jakie opony błotno-śniegowe ?

holuzniak 15 Lut 2012 18:58 4226 8
  • #1 15 Lut 2012 18:58
    holuzniak
    Poziom 8  

Witam! Planuję zakup opon bieżnikowanych do Uaza. Z jakim bieżnikiem byście polecili, a może jakąś konkretną sprawdzoną markę, rodzaj bieżnika i rozmiar opony na 15 cali felgi. Mam na myśli jeżdżenie rekreacyjne na tych oponach po śniegu i błocie.

0 8
  • #2 15 Lut 2012 19:30
    pbkat
    Poziom 14  

I tu zaczyna się pytanie czy po błocie czy po śniegu bardzo dobre są MALATESTA KAIMAN ale one są dedykowane głównie do terenu w szczególności błota i kosztują około 400zł za sztukę. Ale warte są każdego grosza jakiego na nie wydasz pod warunkiem że jesteś gotów na taki wydatek i że ich potrzebujesz na prawdę. Do jazdy na co dzień po asfalcie są uciążliwe i niebezpieczne na śliskiej nawierzchni.

0
  • #3 16 Lut 2012 06:47
    holuzniak
    Poziom 8  

Jazda po asfalcie raczej odpada .

0
  • #4 16 Lut 2012 08:06
    pbkat
    Poziom 14  

No to jeśli cena cię nie przeraża to nie szukaj niczego lepszego bo przepłacisz a efekt będzie prawie taki sam.

0
  • #5 16 Lut 2012 08:14
    holuzniak
    Poziom 8  

Czy ten bieżnik wykonany jest z mieszanki M+S ?

0
  • #6 16 Lut 2012 09:38
    pbkat
    Poziom 14  

Co da Ci rodzaj mieszanki M+S przy takim bieżniku? Jeśli dokładnie przeczytałeś mojego pierwszego posta to masz odpowiedź na temat tej opony.

0
  • #7 21 Lut 2012 01:08
    SauerMauser
    Poziom 21  

BFGoodrich MudTerrain II z samooczyszczającym się bieżnikiem lub GoodYear Kewlar.

0
  • #8 22 Lut 2012 20:42
    xyro
    Poziom 23  

Dużo zależy ile będziesz jedził po terenie, a ile po czarnym. Na teren to szukaj jakiejś taniej kopi simex'a. Jeszcze taniej to jodełka ciągnikowa. Jak dla mnie super opona, ale dosyć szybko się sciera i nie bardzo da się na tym jechać po asfalcie no i częściej idzie dopaść w rozmiarze 16". Wyżej polecany BFG bardzo fajne, ale drogie jak na to co oferują.

0
  • #9 24 Lut 2012 13:42
    holuzniak
    Poziom 8  

Zrobiłem tak : W posiadanych już wcześniej oryginalnych rosyjskich (nowych) oponach model R 245 przeciąłem bieżnik tzn jego środkową część" trzy fale". Podzieliłem każdą z nich na równej długości ok 4 cm odcinki a następnie co drugi usunąłem i tak przemiennie na każdej z trzech. Zrobiłem to wczoraj , dziś była próba w terenie ,jest akurat pogoda błotno -śniegowa .Efekt -jest super !Zaspy mokrego śniegu wys ok 40 cm na odcinku 0,5 km (takie na polu przy miedzach )pokonuję bez żadnych problemów pod górę po błocie jest też ok. Wcześniej na taką jazdę nie było szans. Pozostaje tylko pytanie jak szybko będą się zużywać .

0