Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet, MiniTerm, GCO DP 21-05,zimna ciepla woda

15 Lut 2012 20:42 4463 14
  • Poziom 9  
    Witam.Mój piecyk chodzil bez zastrzeżeń , przegląd co rok.
    Teraz dostał jakiegoś odpalu . Ogrzewanie dziala oki.
    Woda z kranu nastawiona jest na 42 stopnie ,po odkręceniu KRANU nabiera max 31 stopni ,leci letnia ,a jak puszczę przez prysznic piec podbija do temperatury 42.
    Ciśnienie wody jest oki , jak zwykle . Co może być przyczyną , może sam sobie poradzę z tym problemem , nie ukrywam ,że serwis troche kosztuje , sam dojazd to masakra. Z gory dziękuje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Czy ten parametr 31 jest odczytany ze wskazań pieca jak parametr 42 ? czy po prostu leci zimniejsza woda z tej baterii ?
  • Poziom 9  
    odczytany ze wskazań pieca ,a jak puszcze z prysznica to rośnie do 42 ,też na wyświetlaczu pieca
  • Poziom 9  
    99,9% że nie ,z prysznica mniej ,ale jeszcze parę dni temu wszystko było oki ,To,że z prysznica leci dużo cieplejsza woda zauważyłem już dawno.Ale teraz z kranu leci dużo chłodniejsza niż kiedyś ,a z prysznica bez zmian ,ciepła ,a na piecu z kranu jak leci woda temp do 31 ,a z prysznica wzrośnie do ustawionej ,powiedzmy 42.

• Moderator na urlopie...
    Skoro z prysznica leci mniej, to jest cieplejsza. I jest to normalne. Przy jednakowym przepływie, będziesz miał bardzo zbliżona temperaturę, o ile długości rur są porównywalne.
    Sprawdź zatem, czy nie masz zapchanych sitek perlatorów w bateriach. Szczególnie w "kranie"
  • Poziom 9  
    Piec znajduje się w kuchni .Sitka nie mają tu nic do tego ,bo w kranie nad wanną nie ma sitka .Druga sprawa ,że w kuchni z kranu jest też bardzo letnia woda,tylko z prysznica w łazience jest ciepła i taka jaka ma być.Czuje ,że to jest pierdoła ,będę musiał wezwać fachowca ,tylko koszta dojazdu mnie 'zabiją".
  • Poziom 23  
    wiaderny33 napisał:
    Piec znajduje się w kuchni .Sitka nie mają tu nic do tego ,bo w kranie nad wanną nie ma sitka .Druga sprawa ,że w kuchni z kranu jest też bardzo letnia woda,tylko z prysznica w łazience jest ciepła i taka jaka ma być.Czuje ,że to jest pierdoła ,będę musiał wezwać fachowca ,tylko koszta dojazdu mnie 'zabiją".

Masz wpisany Wrocław.
    Ileż to łupią chłopaki z Wrocławia za dojazd?
  • Poziom 9  
    Na moje zarobki ,życie i opłaty ile by nie wyniósł dojazd to i tak dużo.Internet od sąsiada ,"skoda smaty". Wracając do pieca zauważyłem ,że jak zmniejsze ciśnienie wody z kranu temperatura wody jest taka jak sobie życzę ,czyli 42 a nie 31. JAKĄ USTAWIE TAKĄ MAM.Nie jest to chyba normalne.
  • Poziom 23  
    Zanotuj też ( z gazomierza ilość / 30 sekund) pobory gazu korzystając z cwu w kuchni i z prysznica, wymyśl jakiś trzeci i czwarty.
  • Poziom 9  
    Z gazem nie będzie problemu ,ale ta tabelka to lekki matrix ,tym bardziej ,że pierwsze ,po odkręceniu kranu , kilkanaście litrów wody leci zimna ,bo nie mam zbiornika z wodą,by mieć od razu ciepłą .Ale nikt nie mówił ,że będzie łatwo.

• Moderator na urlopie...
    Skoro leci kilkanaście litrów zimnej wody, to masz za daleko od kotła do baterii, lub za gruba rura do ciepłej wody. A tabelka, to nie matrix. Tak powinno być, jak w tabelce, a nawet lepiej :) Zrób pomiary.
  • Poziom 23  
    wiaderny33 napisał:
    Z gazem nie będzie problemu ,ale ta tabelka to lekki matrix ,tym bardziej ,że pierwsze ,po odkręceniu kranu , kilkanaście litrów wody leci zimna ,bo nie mam zbiornika z wodą,by mieć od razu ciepłą .Ale nikt nie mówił ,że będzie łatwo.

Spoko dasz radę.
    Zapytam tylko: jak zrobisz pomiar przepływu wody?
    Podpowiem Ci jak zmierzyć temp. wody wejściowej.
    "" Pokrętło wyboru ustaw na lato - odkręć malutki przepływ cwu tak by kocioł się nie uruchomił - po kilkunastu sekundach zimna woda z sieci powinna być w okolicy NTC cwu i w zależności od elektroniki jest wyświetlana z kropką albo należy szybko zwiększyć przepływ i w chwilę po starcie zostanie pokazana temp. do jakiej został schłodzony NTC.

Dlaczego pytam o przepływ?
    Warto by sprawdzić przy jakim przepływie kocioł staruje w funkcji cwu.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za te porady ,ale spodziewałem się jednej konkretnej ,łatwej podpowiedzi ,ale dziękuje i za te . Zbyt płytkie mam myślenie na ten temat ,nie jest to moja profesja . Wolę zmniejszać ciśnienie wody w kranie i mieć temperaturę wody jaką mam ustawioną na piecu.
    Jeszcze raz dzięki .