Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka atramentowa, HP Photosmart C8180, właczył sie kod błedu Oxc18a0305

15 Lut 2012 21:00 3286 5
  • Poziom 10  
    Mam problem z drukarkę HP Photosmart C8180 ( skaner+ drukarka), A4, zbiorniki na atrament HP 363 - 6 kolorowy.
    Podczas drukowania włączył się napis:
    Błąd systemu tuszu. Nie można drukować. Sprawdź w dokumentacji drukarki.
    Błąd 0xc18a0305.
    Wyłącz zasilacz i włącz ponownie.

Zrobiłem tak jak zalecają wyjąłem zbiorniki HP 363 z drukarki , wyłącztyłem drukarkę , odłączyłem zasilacz z sieci . Następnie założyłem HP363 do drukarki podłączyłem zasilacz i włączyłem. Bez rezultatu.
    Przed awaria głowice dobrze działały, zbiorniki HP 363 były pełne.
    Może ktoś ma SERVICE MANUAL do niej ?

Proszę o pomoc.
  • Spec od drukarek
    Stawiam na uszkodzoną głowicę. Wyjmij ją i zobacz czy będzie ten sam komunikat.
  • Poziom 31  
    W pierwszej kolejności należy sprawdzić fizycznie czy we wszystkich pojemnikach jest atrament. Najczęstrzą przyczyną powstawania usterki systemu tuszy jest brak atramentu przynajmniej w jednym z pojemników.
    Gdy już sprawdzimy stan atramentu, ewentualnie wymienimy pojemniki wówczas nalezy przeprowadzić resetowanie elektroniki z poziomu klawiatury urządzenia.
    Jesli próba kilkakrotnego resetowania nie przynosi rozwiązania to wówczas wymieniamy karetkę ( głowicę drukujacą ).
  • Poziom 10  
    Atramenty są pełne ( stałe zasilanie).
    Włączyłem tryb serwisowy, dziękuje za podpowiedz (wiawi).
    Wszedłem w "system configuration" ale nie znalazłem tam "hardware failure status".
    Jest tylko "reset menu" tam "Partial Reset" lub "Semi-Full Reset", ale to nie pomogło.
    Co można jeszcze zrobić?
    Czy znajdę firmę w Łodzi która by tanio i szybko to naprawiła.
  • Poziom 31  
    Nie licz na tanią naprawę a zwlaszcza jesli jest to z nazwy renomowany serwis.
    Jesli oddasz sprzęt do naprawy to spytaj o wstępną wycenę.
    Niewiele serwisów w Polsce naprawia tego typu sprzęt lub wysyła go do podwykonawców. Wiem coś o tym z racji tego jak widzę ile trafia tygodniowo sztuk do mnie.