Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria karty graficznej czy sterownik??

15 Lut 2012 22:05 1380 3
  • Poziom 2  
    Witam! Chciałbym dowiedzieć się co z moim laptopem. Kupiłem go niedawno i już 2 razy był w serwisie.... Jest on używany, dostałem pół roku gwarancji. Za drugim razem miałem problem z grafiką, grałem w ojca chrzestnego, wszystko było ok, żadnych zacięć, po kilku dniach zacięło się raz, potem dwa, póżniej było coraz gorzej, ciągle się zawieszał, jakieś kolory dziwne. następnie gdy włączałem kompa na logo windowsa pojawily sie jakies kreski, po czym obraz wogóle zniknął i już nie wrócił. Po oddaniu na gwarancje powiedzieli mi, że wywaliło sterownik. Przyczyna jaka mi powiedzieli to, że zmiany rozdzielczosci i coś tam, coś tam, że nie moge grać na lapku, bo nie jest do tego przystosowany. Ja nadal uważam, że to karta graficzna musiała być wcześniej przegrzana lub coś innego?! Powiedzcie co mogło być przyczyną? ja osobiście nie mogłem go przegrzać, grałem okolo tydzień tak od 0.5 do 2 godzin dziennie, czy on mógł być wczesniej przegrzany?! Słyszałem o wygrzewaniu karty w piekarniku, może to było przyczyną
    Parametry: procesor 2,2 dwurdzeniowy, 2gb ram, geforce 8600+512ram, system xp

Co mogło być przyczyną?!
    POZDRAWIAM :D
  • Użytkownik obserwowany
    thomas944 napisał:
    geforce 8600

Serwis grafika do roboty.
  • Poziom 24  
    Na 99,999999999% to uszkodzona karta a nie sterownik. Niestety takie padaki chodzą po serwisach aukcyjnych. Wygrzewanie w piekarniku robi sprzętowi wielką krzywdę (brak jakiejkolwiek kontroli temperatury) Jedyny sposób to wymiana ukladu graficznego na nowy pozbawiony wady fabrycznej czyli data produkcji od 2009 wzwyż.

A tu największa bzdura jaką widziałem i czytałem, powinni tego człowieka zamknąć za rozpowszechnianie takich bzdur. Link - Piekarnik
  • Poziom 2  
    dziś byłem go odebrać i powiedzieli mi, że poszła płyta główna. W zamian zaproponowali mi della, z lepszymi parametrami i baterią, bo w tamtym nie miałem;P
    powiedzieli, że wszystkie problemy ze sterownikami, kamerką itd. to przez tą płytę. Dopiero teraz się dopatrzyli.... Dodam, że miałem go 2 miesiące, a łącznie 1 miesiąc to był w serwisie, ciągle jakiegoś sterownika brakowało, kamerka nie chodziła i ta grafika. Podpowiedź dla innych kupujących używane komputery, dobrze się upewnijcie co kupujecie, sprawdzcie czy są wszystkie sterowniki i czy wszystkie pierdoły chodzą (wifi kamerka, bluetooth), ja się za bardzo nie znam, przez co miałem 2 miechy ciągłych nerwów, jeżeli się nie znasz to poproś kogoś o pomoc :D
    Zawsze domagajcie sie o gwarancje, podczas ktorej tesujcie kompa do bólu, żeby wyszło czy coś nie przegrzane lub po piekarnku:P Pozdrawia ;D