Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KDL-32U2530 odbiór cyfrowej telewizji naziemnej

15 Lut 2012 22:12 5265 13
  • Poziom 10  
    witam,

Posiadam tv SONY KDL-32U25xx, czy będę mógł na nim odbierać cyfrową tv z anteny umieszczonej na dachu budynku? Tv posiada MPEG-2 i DVB-T, nie chcę kupować kolejnych gratów na wyrost bo się okaże, że wcale ich nie potrzebuję, gdzieś tam świergolą, że jest jeszcze coś takiego jak moduł CI ale o tym to już w ogóle nie mam pojęcia, czy możecie polecić jakieś rozsądne rozwiązania? Muszę do końca miesiąca rozwiązać umowę z operatorem a nie chcę zostawać bez brzęczydła (i tak nic ciekawego w nim nie ma ale baba będzie za dużo gadać :) )
  • Poziom 10  
    ok. a czy poleciłbyś jakiś odbiornik (o ile jest) do odbioru tv sat (bo taką antenę posiadam) i czy na tv sat będą te same niekodowane programy, które odbierałbym z urządzenia podanego przez Ciebie?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Niestety wszystkie kanały z wyjątkiem TV Puls, TVP Polonia i TVP Kultura są kodowane przez satelitę.
    Bardziej opłaca się kupić tuner DVB-T i odbiór z instalacji zbiorczej lub własnej anteny.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ale na DVB-T nikt nie nadaje jak na tę chwilę w jakości HD i zapewne długo się to nie zmieni. Jak do tej pory od momentu włączenia MUX2 jak i MUX3 tylko raz polsat testowo przeprowadził transmisje w jakości HD.
    Zakup tunera to kolejne pudełko pod telewizorem i kolejny pilot, a zużycie prądu w stanie spoczynku tez tu ma coś na rzeczy. Kolejny pilot to: włączenie TV jednym, kanały drugim a głośność 3 pilotem, no chyba że ktoś zmusi się do zakupu uniwersalnego odsługującego 3 w 1
    Autorowi postu proponuje podejść do sklepu gdzie sprzedają dekodery na CI (MPEG-4) i zapytać o taki moduł CI oraz o możliwość zwrotu w przypadku gdyby okazało się iż nie działa z wymienionym telewizorem. Proponuje podejść do małego lokalnego sklepu gdyż w molochach typu nie dla idiotów nie wiedzą co z czym jeść i wcale nie podejmują tematu - choć w takim molochu łatwiej oddać bez zbędnego tłumaczenia.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    TVP zapowiedziało przecież, że na czas Euro 2012 będzie transmisja TVP1 HD oraz TVP2 HD.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zapewne same mecze a pozostałe pogramy już SD. Do autora wpisz w wyszukiwarkę KDL-32U2530 mepg4 i drugi link jest do sklepu gdzie opisane jest że moduł działa z w/w telewizorem.
    Nie wiem jak będzie wyglądało w tym przypadku jeśli chodzi o kanały HD gdyż TV jest HD Ready.
  • Pomocny post
    Moderator
    Z tego co jest w oficjalnych dokumentach TVP ma uruchomić przekaz TVP1 w HD na MUX1 i TVP2 w HD na MUX3. I nie tylko na mecze.
    Tak naprawdę to bez podniecania, panowie.
    Nawet Polsat i TVN nadający w HD w Warszawie, często emitują materiały zrobione w SD.
    Materiałów HD jest coraz więcej ale nie jest to 100% O ile różnica w jakości miedzy analogiem a cyfra w SD jest kolosalna, to między SD a HD już nie tak duża. Do tego niektóre odbiorniki sprzedawane jako Full HD maja poważne problemy z odtwarzaniem obrazów HD na swoich ekranach. Szczególnie dobrze widać to na dynamicznych scenach oraz na starych czarno-białych materiałach filmowych.
    Nie będę wytykał palcem, ale wiele modeli Sony także ma tą przypadłość.

Model który omawiamy jest klasyfikowany jako HD Ready, do tego jest dość zabytkowy, co oznacza ze nie jest to ekran HD, a tylko umożliwia pokazanie przekazu HD.
    Z własnej praktyki wiem, że oglądanie przekazu HD na ekranie 32 cale odbiornika HD Ready nie jest takie przyjemne, gdyż przeskalowanie formatów robi spore zniekształcenia i ząbkowanie krawędzi jest dość denerwujące.
  • Poziom 10  
    Hm.. Chyba wniosek jest jeden - nie bawić się jeszcze w rezygnację z abonamentu w "n" i płacić im 54zł miesięcznie - poczekać aż wszystko zacznie działać prawidłowo i wrócić do tematu - przynajmniej przy tym modelu telewizora.. Teraz obraz nie jest tragiczny, posiadam dekoder z nagrywarką i wszystko idzie przez kabel HDMI, poprzednio używałem polsatowskiego echostara i teraz gdy go podłączyłem była naprawdę kolosalna różnica. Posiadam jeszcze dekoder protek 9200scr ale z tym też raczej nie ma co walczyć - zawsze nakupuje sprzętu a później się wala, gdyby coś się ruszyło w temacie dajcie proszę znać..

Dodano po 31 [minuty]:

A może takie coś zdałoby egzamin?
    http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t-set-top...t-opticum-ft24-plus-antena-fracarro-sigma-6hd

Dodano po 6 [minuty]:

lub to: http://www.omega-tv.net/sklep/pozostale/1071-tuner-dvb-t-tv-naziemnej-hd-301-.html
  • Pomocny post
    Moderator
    Ta pierwsza antena to chyba wynik działania jakiegoś egzorcysty. Kruki i gawrony będą miały radochę.

A dekodery: to mniej więcej ten sam chiński szajs.... Jakoś działać będzie, o ile się nie zawiesi..
  • Poziom 10  
    A czy ktoś poleci jakiś konktretny sprawdzony sprzęt? Najlepiej już używany przez osobę polecającą?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    arturek_w napisał:
    A czy ktoś poleci jakiś konktretny sprawdzony sprzęt? Najlepiej już używany przez osobę polecającą?
    Tutaj masz przegląd różnych dekoderów DVB-T. Prawda jest taka, że za sto kilkadziesiąt zł nie ma chyba odbiornika, który nie miałby jakichś problemów. Większość z nich to tak po prawdzie klony dwu, trzech konstrukcji bazowych. Warto kupić uznaną markę, nawet trochę drożej, ale mieć w ten sposób choć cień szansy, że zostaną naprawione błędy oprogramowań, które wyjdą w czasie eksploatacji. Jak się kupi low-cost typu no-name to praktycznie kaplica. Używam Wiwy, Fergusony, Oticumy, NOT-a - jak napisałem, każdy ma jakieś niuanse..., na szczęście, większość z nich jest usuwana przez wytwórców.

Co do anten, w Warszawie, na dachu - chyba najlepiej logoperiodyczna albo 'siatka', z lepszych może być V-Range Televesa. W każdym razie możliwie nie za długa i bez wzmacniacza (w miarę mozliwości).

Pamiętaj o kablu antenowym - powinien być "satelitarny", z dużym współczynnikiem ekranowania (>90dB), w wykonaniu zewnętrznym (czyli z PE, kolor czarny, żel, jeśli z Al) - coś w klimacie Triset-113PE czy Digitsat-113 PE. Kabel jest tak samo istotny jak sama antena.

irekr napisał:
    Ta pierwsza antena to chyba wynik działania jakiegoś egzorcysty. Kruki i gawrony będą miały radochę.
    no, trochę delikatnie wygląda, ale widzę taką od kilku lat przez okno, i pozostaje w stanie niezmiennym, czego nie da się do końca powiedzieć o kilku innych typach anten z pobliża... :D
  • Poziom 10  
    Problem nadal aktualny, jeżeli ktoś ma ten sam model tv i znalazł jakieś roziązanie, proszę pisać..

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Ja mogę jeszcze polecić ze swojej strony tuner który kupowałem i testowałem dla osoby starszej (chociaż ma wszystkie bajery). Jest to Cabletech URZ0083. U mnie sprawdzał się bardzo dobrze.