Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3720 classic ładuje ale w rzeczywistości bateria pusta.

15 Lut 2012 23:03 2405 7
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z telefonem Nokia 3720 classic. A mianowicie gdy podłączę telefon do ładowarki pokazuje ze ładuje baterię. Po kilku godzinach ładowania odłączam ładowarkę i pokazuje komunikat ,,bateria słaba". Czasami też pojawia się komunikat ,,ładowarka nieobsługiwana". Bywa też i tak, że ładuje i po jakimś czasie ładowania telefon się wyłączy całkowicie następnie podświetli się ekran i ikonka lądującej baterii i co jakiś czas słychać charakterystyczny dźwięk ładującej baterii i podświetla się ekran i pojawia już wcześniej wspomniana ikonka. Z tego co jeszcze zauważyłem to jak mam podłączoną ładowarkę i w końcu zatrybi i pokazuje ze ładuje to jak próbuje wejść w aparat foto to zamuli na 10 s i w ogóle nie idzie włączyć aparatu. Telefon testowałem na dwóch ładowarkach i dwóch bateriach i zawsze jest to samo. Robiłem też taki myk ze ładowałem baterie w inny telefonie to jak próbowałem włączyć wyżej opisywany telefon na przed chwilą co naładowanej baterii to jak ją włożyłem do opisywanego tel to po włączeniu pokazywało komunikat bateria słaba dosłownie zaraz po włączeniu.

Bardzo prosze o pomoc

Pozrawiam Maty
  • Poziom 30  
    Obejrzyj styki wewnątrz telefonu, w które się wpina baterię. Może się wyłamały i nie trzymają się stabilnie.
  • Poziom 32  
    Zerwany konektor baterii - podlutuj pin bsi konektora do C2071, na ładowanie i "bateria pusta" pomoże, ale kwestia naprawy aparatu (i bluetooth) jest raczej nieopłacalna.
  • Poziom 8  
    Do ZAHYR. Czyli zrobić mostek od bis do C2071? A Jak wyglądała by naprawa aparatu i bluetootha?
  • Poziom 33  
    Bluetootch i aparat naprawisz drapiąc pod mikroskopem i lutując zerwane scieżki pod polem lutowniczym BSI

Poglądowa fotka z 6303

Nokia 3720 classic ładuje ale w rzeczywistości bateria pusta.
  • Poziom 8  
    Dziś sprawdziłem bluetooth i okazało się że działa i można normalnie przesyłać dane. Tylko ten aparat nie chce się włączyć może to wina tego że bateria nie może się naładować i jest za mało energii na jego uruchomienie? Mam pytanie od strony technicznej. Robiąc mostek od bsi do C2071 to mam to zrobić jakimś kabelkiem?
  • Poziom 31  
    Mostek to mostek, drutujesz czymś co przewodzi prąd :)
  • Poziom 8  
    Czy jest taka możliwość, że pomimo problemów z przewodzeniem na świeże pomiędzy C2071 a bsi to czasem telefon normalnie będzie się ładował? Jednak aparat foto nadal nie działa. A bluetooth działa bezproblemowo.