Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Latarka do nowych Siemensów

26 Gru 2004 23:26 863 4
  • Poziom 20  
    No właśnie jak w temacie. Chciałem sobie zrobić latarke do MC60 (po sukcesie latarki do SL45i) no włąsnie ale niegdzie nie mogłem znaleść takiego bajeru. Może już ktoś takową posiada proszę o podesłanie schemaciku. A jak nie to co by można było jeszcze zrobic ze wtyczki do x55.
  • Poziom 26  
    Ludzie co wy za pierdoły tu wypisujcie to forum chyba nie do tego jest skonstruowane. Poszukaj na allegro.
  • Poziom 22  
    Ale z ciebie gamon Damiankca przecierz forum jest do tego, zeby pytac, a pytanie o schemat jest chyba zwiazane z elektronika.

Trzeba dorwac pinout i wpiac sie tam, gdzie jest napiecie chyba +3V i do masy. Powinno dzialac.

Uwazam taki bajer za bardzo przydatny, lecz nalezy uzyc do tego jakiejs jasnej ledy.
  • Poziom 20  
    No właśnie problem jest taki że niby powinno by c do pinu 1 i 2 podłączone ale na nich nie ma napięcia a na innych jest jakieś 2,5 V i nawet jak pod te właśnie podłącze diodę to i tak sie nie świeci. Na stronach o siemensach ale oni tam za bardzo sie nie znają a to wkońcu forum elektroniczne i Myśle że wreszcie ktoś stworzy LATARKE DO x55
  • Poziom 22  
    Jesli czegos sie nie da zrobic, to jest potrzebny ktos kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi.
    Ja sie poddaje, nie mam zadnego nowego simensa, jedynie sl45i ale on na starym zlaczu jest robiony. W kazdym razie kombinuj, sproboj wpiac sie pod styki zasilania baterii, ale przeciez diody nie zasilasz napieciem tylko pradem. Sa odpowiednie wzory(nie przytocze bo nie znam), skorzystaj i oblicz jakie powinno byc napiecie, zeby dioda zaswiecila sie dosyc jasnym swiatlem i szukaj takiego na poszczegolnych pinach. Sproboj jeszcze na stykach do ladowarki.

zycze powodzenia