Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka led projekt ścieżki

MasteR828 16 Lut 2012 01:31 1451 4
  • #1 16 Lut 2012 01:31
    MasteR828
    Poziom 13  

Witam, Mógłby mi ktoś pomóc w zaprojektowaniu płytki led z rezystorami zrobiłem tyle co na załączonym zdjęciu i dalej nie wiem jak ułożyć ścieżki na tym czarnym tle ponieważ wszystkie mi się łączą .
    Bardzo proszę o pomoc .

Płytka led projekt ścieżki

0 4
  • #2 16 Lut 2012 03:21
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

To jest poprawne, wystarczy, że pogrubisz te zielone linie, które staną się ścieżkami PCB. Jeżeli rozmiar płyty odpowiada to tylko tyle. To ma być jakaś lampa LED ?

0
  • #3 16 Lut 2012 03:53
    MasteR828
    Poziom 13  

Tak to jest projekt płytki led do stroboskopu , a jak mam pogrubić te linie ?

Jeszcze nie dopisałem że to ma być płytka do druku.

0
  • #4 16 Lut 2012 06:53
    miszczo997
    Poziom 27  

Nie masz węzłów przy większości rezystorów, co spowodowane jest najpewniej tym, że używałeś narzędzia wire zamiast net. Popraw to i użyj switch to board. Tam ułóż odpowiednio elementy i poprowadź ścieżki narzędziem route.

0
  • #5 16 Lut 2012 18:42
    Christophorus
    Poziom 41  

To co jest na rysunku w pierwszym poście to schemat. Rysunek płytki wygląda zupełnie inaczej. Poza tym połączenia diod LED można zmodyfikować łącząc je szeregowo i równolegle. Wówczas można zrezygnować z rezystora przy każdej diodzie LED. Dzięki temu można uzyskać prostszą i mniejszą (jeśli jest potrzebna mniejsza) płytkę. Sposób łączenia diod zależy od ich koloru świecenia z którym jest związane ich napięcie przewodzenia. Jak to zrobić można podejrzeć w kicie AVT-2720.

0