Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam Transmiter FM z wyjściem liniowym- znacie taki?

16 Lut 2012 01:53 5862 11
  • Poziom 18  
    Witam,
    poszukuję transmiter z funkcją wyjścia liniowego audio oraz pilotem z klawiaturą numeryczną, czy może ktoś takie coś polecić?
  • Poziom 43  
    Nadajnik FM z wyjściem liniowym audio oraz klawiaturą numeryczną, tak ? i jeszcze z pilotem ? Wybacz, Kolego, to się kupy nie trzyma. Koledzy znają taki ?? A nie chodzi czasem o RECEIVER ???? :D Bo tak naprawdę to pewnie Kolega szuka nadajnika FM z WEJŚCIEM audio do transmisji sygnału z np. odtwarzacza mp3 do radioodbiornika samochodowego na zakres FM. Masa tego na znanym portalu ,,Allecośtam"
  • Poziom 18  
    Niech Kolega jeszcze raz to przemyśli,
    chodzi o użycie źródła dźwięku jako pendrive, a wyjście ma być liniowe, żaden FM zakres, bo to mnie nie interesuje. Radze zmienić swoją wypowiedź, bo jest nieprzemyślana.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:
    "pewnie Kolega szuka nadajnika FM z WEJŚCIEM audio do..."

Napisałem WYJŚCIEM wyraźnie.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    He he he.
    To już całkiem pomieszałeś.

Napisałeś w tytule Transmiter FM z WYJŚCIEM liniowym.
    Transmiter FM to jest nadajnik radiowy pracujący na zakresie radiowym FM. Służy do przesyłania dźwięku z jakiegoś źródła do radioodbiorników.
    Tego typu urządzenia mają tylko WEJŚCIA, a nie WYJŚCIA. Na wejście podaje się sygnał liniowy audio, a TRANSMITER wysyła radiowo do radioodbiorników.
    WYJŚCIA liniowe natomiast mają odbiorniki radiowe, które przyjmują transmisję radiową w zakresie FM i wyprowadzają na WYJŚCIE liniowe, ale ich nazwa, jak już Ci napisał kolega Krzysztof to RECEIVER.

TRANSMITER FM -> NADAJNIK FM, posiada WEJŚCIE liniowe
    RECEIVER FM -> ODBIORNIK FM, posiada WYJŚCIE liniowe

Dalej piszesz, że chcesz użyć źródła dźwięku jako pendrive.
    Pendrive to nazwa zarezerwowana dla napędów pamięci wtykanych do gniazd np. USB, które posiadają transmisję cyfrową.
    Natomiast wyjście liniowe audio jest analogowe.

Napisałeś też "żaden FM zakres, bo to mnie nie interesuje".
    To w końcu chodzi Ci o nadajnik radiowy FM czy nie?

Zatem skup się, przemyśl to jeszcze raz co napisałeś, bo to się "nie trzyma ani kupy ani d..." :)
    Jak sobie przemyślisz i nieco ochłoniesz to napisz jeszcze raz o co Ci chodzi.
    Najlepiej opisz co to ma robić i do czego to ma służyć.
  • Poziom 18  
    Napisalem transmiter żeby określić urzadzenie. Dostępne na rynku mają przetworniki z cyfrowego na analog przecież.
    Poza tym pisze już 3raz w która strone chce przekazać sygnał.
    pamiec masową >>Wyjscie liniowe

Chodzi o sterowanie zawartością pamięci masowej co gwarantują dostępne transmitery za pomocą pilota.
    chodzi tylko o Wyjscie liniowe zamiast przekazu na fale FM celem poprawy jakości.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    adaminek18 napisał:
    Napisalem transmiter żeby określić urzadzenie. Dostępne na rynku mają przetworniki z cyfrowego na analog przecież.
    Poza tym pisze już 3raz w która strone chce przekazać sygnał.
    pamiec masową >>Wyjscie liniowe

Chodzi o sterowanie zawartością pamięci masowej co gwarantują dostępne transmitery za pomocą pilota.
    chodzi tylko o Wyjscie liniowe zamiast przekazu na fale FM celem poprawy jakości.
    Pozdrawiam

Czyli Tobie chodzi o nic więcej jak typowy player audio (mp3, wav, ogg itp.) byle miał pilota z klawiaturą numeryczną i wyjście liniowe sygnału audio?
    Jeżeli tak, to po co piszesz o transmiterze FM?
    Następnym razem opisz co chcesz uzyskać, a nie próbuj wmawiać, ze to wszyscy nie są w stanie Ciebie zrozumieć.
    Niestety obawiam się, że trudno będzie znaleźć. Sam kiedyś szukałem czegoś takiego i jak na razie bezskutecznie. Wszystkie playery, któe oglądałem miały wybieranie tylko poprzez menu i wybieranie kursorami.
  • Poziom 18  
    Dlatego celowo napisalem o transmiterze,
    bo nawet na elektrodzie ktoś o takim modelu transmitera pisał.
    Bo własnie odtwarzaczy mp3 z takimi pilotami tym bardziej nie Widzialem nigdy
  • Poziom 43  
    Czy Ty Chłopie w ogóle rozumiesz, co to słowo znaczy ?? Pisałem ja, pisali Koledzy, a Ty z powrotem swoje. To już do Kosza się kwalifikuje. Kup sobie odbiornik radia internetowego, pogoń go z komputera streamem przez LAN i steruj z pilota.
  • Poziom 18  
    Tak się składa, że wiem co znaczy to słowo, ale Ty chyba nie zauważasz, że dzisiaj urządzenia mają o wiele więcej funkcji niż jest zapisane w encyklopedii.
    Chyba masz telefon, a jednak robisz nim zdjęcia i grasz jak na konsoli.
    Chyba, że Tobie słowo telefon kojarzy się tylko z dzwonieniem...Sorry
  • Poziom 2  
    Kolega "adaminek18" ma racje. Kupiłem kiedyś na Allegro trzy transmitery pod zapalniczkę samochodową za 40 kilka złoty razem z przesyłką do celów testowych.
    Przy podłączeniu przewodu mini jack do transmitera i z drugiego końca mp3 pleyer lub inne źródło ale bez karty SD lub Pendrive to transmiter działał z wejścia line i transmisja była na FM, ale jak włożyłem kartę SD lub Pendrive z plikami mp3 do transmitera i mini jack podłączyłem do wejścia wzmacniacza to wejście w transmiterze stawało się wyjściem (ale nie line output) i dźwięk leciał przez wzmacniacz w dobrej jakości. Regulacja wzmocnienia działała z pilota i equalizer.Dołączam fotkę transmitera.

Dodano po 3 [minuty]:

Obrazek transmitera
    Szukam Transmiter FM z wyjściem liniowym- znacie taki?
  • Poziom 18  
    Witam,
    a czy pamiętasz, czy można było sterować numerkami z pilota celem zmiany utworu?
    Dzięki za info.