Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie wybrać nagłośnienie oparte wyłącznie o małe głośniczki?

jarod20 16 Lut 2012 11:03 1682 5
  • #1 16 Lut 2012 11:03
    jarod20
    Poziom 7  

Witam,
    Szukam sposobu, żeby poprawić jakość dźwięku z telewizora i odtwarzacza dvd. Niestety, ze względu na zupełny brak miejsca, jedyne głośniki jakich mogę użyć to małe głośniczki, takie, jak są używane przy zestawach kina domowego.
    Zwracam się do szanownych kolegów z pytaniem, czy takie głośniczki można podłączyć pod coś więcej niż zintegrowany amplituner z dvd? Czy np. taki zestaw:
    Link
    można podłączyć pod zwykły amplituner lub wzmacniacz stereo?
    A jeśli nie, to co można zrobić (jakiej konfiguracji użyć) żeby mieć jak najlepszą jakość dźwięku z tak małych głośników?
    A może macie swoje typy przy wyborze zestawu kina domowego opartego wyłącznie o małe głośniczki + subwoofer, bez znaczenia, czy 2.1 czy 5.1, bez Blu-ray, do kwoty 1000 zł ?
    Czekam na wszelkie propozycje, chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
    Pozdrawiam,
    Piotrek

0 5
  • #2 16 Lut 2012 11:09
    Pablo1964
    Moderator

Można je podłączyć pod amplituner KD. Np. Yamaha RX-V371. W filmach oglądanych w niewielkim pomieszczeniu takie rozwiązanie świetnie spełni swą rolę.

0
  • #3 16 Lut 2012 11:25
    jarod20
    Poziom 7  

Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Mam jeszcze pytanie laika:
    Rozumiem, że wybierając zestaw głośników, który ma być potem podłączony pod amplituner kina domowego, muszę szukać głośników 6 Ohm. Czy każdy amplituner, w specyfikacji którego napisane jest, że obsługuje głośniki 4-8 Ohm spełni moje warunki, czy też muszę szukać amplitunera o jakiś konkretnych parametrach?
    Pablo1964, amplituner który zaproponowałeś jest na pewno świetny, jednak jestem zmuszony znaleźć coś (również używanego) do kwoty 500 zł, żeby w całości zmieścić się w kwocie 1000 zł (amplituner + głośniczki).

0
  • #4 16 Lut 2012 11:41
    Pablo1964
    Moderator

To amplituner z najniższej półki. Poszukaj używanego odpowiednika, z pewnością znajdziesz. Jest też kilka tematów poświęconych zakupowi amplitunera KD w podobnej kwocie.

jarod20 napisał:
    Czy każdy amplituner, w specyfikacji którego napisane jest, że obsługuje głośniki 4-8 Ohm spełni moje warunki

Tak, jednak unikaj niemarkowego sprzętu oraz przestarzałych modeli, nie posiadających cyfrowych dekoderów dźwięku przestrzennego.

0
  • #5 16 Lut 2012 15:01
    jarod20
    Poziom 7  

A może już ktoś borykał się z podobnym problemem... Napiszcie proszę co sami kupiliście i jak wam się ten sprzęt sprawuje. Myślę, że brak miejsca na kolumny podłogowe czy choćby podstawkowe nie dotyczy wyłącznie mnie. Jesteście zadowoleni ze swoich budżetowych zestawów kina domowego?

0
  • #6 20 Lut 2012 15:37
    jarod20
    Poziom 7  

Temat do zamknięcia.

0