Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obcięta synchronizacja neostrady 2mb

16 Lut 2012 11:20 1239 3
  • Poziom 9  
    Witam. Wraz z końcem umowy zwiększałem predkość neo z 1 do 2 mb. Modem synchronizował się z max prednością 2496 pingi były do wp.pl po 30ms. Miałem troche błedów CRC więc pewnie przez to przełączyli mnie (po około 2 tygodniach) na tryb Interleaved i pingi wzrosły do 50ms. Olałem sprawe bo już nie gram online i niskie pingi nie są mi potrzebne... Mineły kolejne 2 tygodnie i obcieli mi synchronizacje modemu z 2496 do 1920, wiem że w umowie dla nich wszystko jest ok, ale czemu niby spadła mi predkość? Zadzwoniłem do tp, babka niekumata nie zabardzo wiedziała o co mi chodzi, mówiła ze jak mi pobiera 1,5 mb to jest zgodne z umową... Troche jej nagadałem i zgodziła się przyjąć zgłoszenie dla techników. Dzwoni dziś do mnie technik i pyta co się dzieje to mu tłumacze po kolei objawy, mówie, że czytałem że jakiś tam ich automat na DSLAMIE obcina mi najprawdopodobniej synchro, a ten zapewnił mnie, że to wina warunków atmosferycznych i że wszystko samo powróci do normy jak tylko warunki za oknem się poprawią. Upewniłem się czy na pewno nie bedę musiał jeszcze raz wydzwaniać aby sychronizacja samoistnie wzrosła to jeszcze raz potwierdził, że wszystko samo wróci do normy. Czy miał rację czy tylko mnie zbył? Na necie piszą ludziska, że te synchro raczej samoistnie nie wzrasta, wiec jaka jest prawada? Dzwonił do mnie z komórki toteż mogę do niego oddzwonić i mu nagadać jeżeli postanowił mnie olać.
  • Poziom 9  
    Spadły Ci parametry kabla i dlatego spadła synchronizacja. Pogoda ma na to wpływ a co do techników to ostatnio jak zakładałem Neo 20 mbit przyjechał pan po 50 tce który miał problemy z terminami w stylu adsl2+ :P zamontował wszystko synchronizacja poszła na 9 mbit i poszedł :D Jak już byłem sam dobrałem się do tej instalacji :D I udało mi sie uzyskać 13 mbit :D.

Więc kolego drogi opisz mi dokładnie twoją instalacje od samego puszki TP przez gniazdko do samego modemu podaj długość i rodzaj kabli (opisz je jak najlepiej potrafisz bo zaraz możesz wyskoczyć z textem że masz 20 m przedłużacz z prostego kabla który świetnie się spisuje przy telefonach ale nie internecie :P)

Poszukamy gdzieś miejsca gdzie kawałek kabla psuje ci parametry :P
  • Poziom 9  
    Chili85 napisał:
    Spadły Ci parametry kabla i dlatego spadła synchronizacja. Pogoda ma na to wpływ a co do techników to ostatnio jak zakładałem Neo 20 mbit przyjechał pan po 50 tce który miał problemy z terminami w stylu adsl2+ :P zamontował wszystko synchronizacja poszła na 9 mbit i poszedł :D Jak już byłem sam dobrałem się do tej instalacji :D I udało mi sie uzyskać 13 mbit :D.

Więc kolego drogi opisz mi dokładnie twoją instalacje od samego puszki TP przez gniazdko do samego modemu podaj długość i rodzaj kabli (opisz je jak najlepiej potrafisz bo zaraz możesz wyskoczyć z textem że masz 20 m przedłużacz z prostego kabla który świetnie się spisuje przy telefonach ale nie internecie :P)

Poszukamy gdzieś miejsca gdzie kawałek kabla psuje ci parametry :P

Instalacje mam zrobioną poprawnie i bez zbędnych przedłużaczy, kable to normalny kabel telefoniczny dwużyłowy z drutem miedzianym w środku, nie wiem jak to lepiej można opisać :) mikrofiltr poprawnie zainstalowany. Instalacja od puszki do modemu tu raczej nie jest problem, a raczej odległość puszki od centrali bo jest to około 3,5 km. Liczyłem się z tym że 2 mb może nie chodzić stabilenie to bym wrócił do 1 mb, ale miesiąc jakoś to chodziło i nie gubiło synchro tylko troche błędów CRC łapało. a oto moje aktualne parametry lini:

Output Power (dBm) up/down = 12 / 18
    Attenuation (dB) up/down = 25 / 48
    Noise Margin (dB) up/down = 23 / 20
    Vendor Id (local/remote) = ALCB / IFTN

A czy jezeli poprawią się parametry lini to synchro też samo podskoczy?

Dodano po 4 [minuty]:

teraz doczytałem dokładniej że jak Chili85 poprawiłeś robote technika to Ci synchro podskoczyło czyli to jest chyba odpowiedz na moje pytanie?
  • Poziom 9  
    Potrafisz grzebać przy puszkach i gniazdkach ? Jak byś dokładnie przeczytał mój post to tam uzyskałem 4 Mbit poprawiając to co zrobili technicy TP. :P

Przy ADSL masz wysyłane danych na szerokim pasmie częstotliwości przesyłanych skręconymi żyłami miedzianymi. Im większa odległość tym mniejszą uzyskasz synchronizację przez straty na kablach (przy takich długościach pogoda tez zaczyna odgrywać pewną role), ale jeśli żyła nie jest jednolita do samej centrali to parametry już leca bo styk łączący 2 kawałki kabla nie jest perfekcyjny.

Jeśli możesz dostać się do puszki tp która masz np, na domu, to tam będziesz miał połączony kabel od TP z twoim kablem domowym, zapewne będę one ze sobą skręcone (u mnie skręcone były ale ten skręt miał długość jakiś 8 mm. Więc trzeba ściągnąć najlepiej ze 4 cm kabla i ładnie skręcić i potem dodatkowo wsadzić ten skręt do jakiejś złączki gdzie jeszcze dokręcisz i dociśniesz ten skręt (bo zyły do ADSL lubią ciasnotę) :P

Dalej twoje gniazdko w domu, rozkręcić tam zrobić dłuższe żyły i mocno je dokręcić (ja osobiście wywaliłem wszystko mam czysty kabel idący z modemu prosto do puszki tp na zewnątrz budynku) mam opcje bez telefonu.

Pamiętaj wszelkie styki na kablach, rozgałęziacze itp. robią straty i tym samy spadek synchronizacji.