Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva 120 HD Combo - Ferguson Ariva 210 HD Combo różnice

Novile 16 Feb 2012 11:21 6978 4
Computer Controls
    Novile
    Level 34  
    Witam.
    Ponieważ obecnie zastanawiam się na opcją zakupu tunera do odbioru TV cyfrowej naziemnej, postanowiłem zakupić jednorazowo takie urządzenie, które zapewni mi możliwość współpracy także z sygnałem satelitarnym. Zalazłem takie urządzenia jak w tytule czyli;

Ferguson Ariva 120 HD Combo
    Ferguson Ariva 210 HD Combo

Ale nie mogę za bardzo wyłapać co różni te dwa urządzenia ( oczywiście poza ceną i numerem modelu na obudowie).Liczę na waszą pomoc koledzy bo oczy stracę a nie znajdę.Teoretycznie model z oznaczeniem 210 powinien mieć lepsze wyposażenie i możliwości , ale czy tak jest?
  • Computer Controls
    irekhq
    Level 12  
    A 210 ma dodatkowo CI (obsługa CAM).
  • Computer Controls
    Novile
    Level 34  
    irekhq wrote:
    A może kolega coś więcej napisać ,co to za skrót CAM? Bo to CI to chyba na jakieś karty MPEG coś tam o tym czytałem! :cry: Ale CAM to mi się jedynie z kamerą kojarzy. :|
  • Helpful post
    irekhq
    Level 12  
    Novile wrote:
    irekhq wrote:
    A może kolega coś więcej napisać ,co to za skrót CAM? Bo to CI to chyba na jakieś karty MPEG coś tam o tym czytałem! :cry: Ale CAM to mi się jedynie z kamerą kojarzy. :|

Ariva 210 HD pod klapką posiada dwa gniazda:
    1 - CA - takie samo jak w modelu 120 z obsługą np. cyfry+, tnk itd.
    2 - slot CI (common interface), do którego można włożyć moduł cam jakiegoś operatora np. n/tnk na kartę , polsat prepaid, hd+ itd.
    Novile
    Level 34  
    Skoro nikt więcej nic nie dodaje to dziękuję koledze "irekhq" za informacje, przyjmuję to za jedyne różnice.