Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana średnicy drutu na wiekszy w spawarce bester 1801 ?

16 Lut 2012 11:57 3774 5
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie odnosnie spawarki bester 1801
    Mianowicie mam mozliwoisc taniego zalatwiania 15 szpul po bardzo niskiej cenie lecz jnest to srednica 1,2 jest mozliwosc spawania drutem o takie srednicy w tej spawarce ingerujac w jej budowe na tyle by nie stracic gwarancji? podejrzewam ze glowny problem to rolki podajnika prosze o pomoc pozdrawiami z gory dzieki

Na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni właściwe dla języka polskiego. Znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja. Zdanie zaczyna się wielką literą. Znaki diakrytyczne /ogonki/ są integralną częścią naszego języka.
    Popraw ten post- tego nie da się czytać!
    [Akrzy]
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Z instrukcji można wyczytać:
    średnica drutu elektrodowego………………………………………...………….0,6-0,8mm
    po drugie nie wiem czy tak małym prądem jaki oferuje ta spawarka będzie się dobrze spawało drutem 1,2mm
    po trzecie zależy również co byś chciał spawać tym drutem...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    tommi_2004 napisał:
    glowny problem to rolki podajnika

Podejrzewam że na tych rolkach może by poszedł ( chociaż może się ślizgać ).
    Jeśli nawet by nie szło to rolki nie problem wymienić.

Większym problemem jest średnica pancerza prowadzącego drut w przewodzie spawalniczym. Z wymianą może być kłopot.

Po drugie cienkich rzeczy nie pospawasz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Z prądem nie ma żadnego problemu 120 amper z tego co mówili mi spawacze to min na średnicę 1,2 spawarka o której piszę max 160 amper.
    krzysztofer5 przeglądałem się dzisiaj z bliska podajnikowi faktycznie rolki i końcówka prądowa to żaden problem. Pancerz jest do średnicy max 0,8 mm nic więcej nie wejdzie. Średnica otworu, w której usytuowany jest pancerz jest o 1mm większa od pancerza i tu jest problem czy pancerz na 1,2mm wejdzie pod ten przewód który mam aktualnie pod pistolet wydaję mi się że nie a Wy jak uważacie ?? wymiana całeko uchwytu z przewodem rolkami końcówka to chyba jednak już nie taki całkiem groszowy wydatek a jeżeli gra nie warta świeczki to chyba będę musiał zrezygnować z tego pomysłu

Miałeś poprawić pierwszy post!
    [Akrzy]
  • Użytkownik usunął konto