Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hosting www poza Europą. Własna strona. Sprzedaż drobiazgów.

16 Lut 2012 12:23 759 2
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zamierzam skończyć ze sprzedażą na Allegro i postawić swoją stronę na której będę oferował kilka drobiazgów.
    Szukam jakiegoś hostingu poza Europą aby nie ścigał mnie za groszowe sprawy Urząd Skarbowy.
    Nie orientuję się czy moje wymagania spełnia jakiś darmowy hosting, więc płatne oczywiście wchodzą w gre.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie rozumiem związku międzyh tym gdzie masz sklep hostowany a US, wytłumacz.

Myślałem że US może coś kumać jak masz wpływy na _twoje_ konto które masz w PL.
    Ale co twoje konto ma wspólnego z miejscem gdzie jest hostowany twój sklep ? nie rozumiem.
  • Poziom 31  
    ... tym bardziej, że lamiaesz prawo w dalszym ciągu, niezależnie od tego, gdzie hostujesz, bo obowiązek powstaje w momencie, gdy jesteś polskim rezydentem (mieszkasz w Polsce).

Takie rozwiązanie może byc przysłowiowym przejściem z deszczu pod rynnę, bo o ile allegro ma obowiązek podać twoje obroty do US (o ile zapytaja) a usługodawca spoza Europy nie, tak więc US może cię "oszacować" i wtedy moższ sie obudzić z ręka w nocniku.

W zapłata gdzie, na konto w Kajmanach? A wysyłka skąd? Dane osobowe?

Jak nie podasz danych osobowych z Polski, to co kto kupi? A jak podasz to i tak cie maja na muszce.

W sieci nie ma anonimowści jeeli chodzi o transakcje. Chyba że znajdziesz głupców płacących w niepewnej sytuacji prawnej.

Poza tym, nie chciałbym miec kłopotów z US za pare groszy....