Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony vs Samsung/Panasonic

Tolekkk 16 Lut 2012 12:59 1234 3
  • #1 16 Lut 2012 12:59
    Tolekkk
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Który TV wybrać:
    SAMSUNG UE46D5500
    SONY KDL-46EX520
    ?

Zastanawiam się jeszcze nad plazmą; Panasonic TX-P46G30E ze względu na częstość odświeżania.

Pokój słoneczny, ale częściej Tv będzie oglądany wieczorem. kablówka analogowa. Pobór prądu nie stanowi problemu. Boję się tylko o awaryjność i żywotność wymienionych modeli.

W sklepie sprawdzałem UE46D5500 czytał wszystkie formaty z pendrive'a gorzej KDL-46EX520 nawet go nie widział. Sprzedawca powiedział że to ze względu na format NTSF, że musi być FAT32 wtedy nie będzie problemów.
    Film w formacie MKV na samsungu jakby lekko się przycinał. Ponoć to przez słaby procesor, który jest słabszy niż w modelach 3D.

Czy częstość odświeżania też może być z tym związana?

Który TV waszym zdaniem jest najlepszy?

Czy to prawda, że różne TV samsunga tego samego modelu - ue46d5500 mogą mieć różne barwy obrazu w zależności gdzie produkowana jest matryca i na jaką się trafi??

0 3
  • #2 16 Lut 2012 18:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Spokojnie wybierałbym Samsunga.

0
  • #3 17 Lut 2012 00:29
    Tolekkk
    Poziom 8  

Różne TV samsunga tego samego modelu - ue46d5500 mogą mieć różne barwy obrazu w zależności gdzie produkowana jest matryca i na jaką się trafi.
    "W zasadzie wszyscy liczący się producenci montują modele w różnej konfiguracji sprzętowej, wyjątkiem są krótkie serie"
    Moje pytanie brzmi:
    Jak mogę sprawdzić gdzie był montowany? Z jakiego kraju pochodzą dobre UE46D5500? Czy są jakieś sposoby na sprawdzenie które są dobre?

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Nikt nic nie wie?

0
  • #4 17 Lut 2012 01:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sprawdź organoleptycznie w sklepie i po kłopocie.
    Samsung poradził sobie już z jakością paneli.

0