Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston dwufunkcyjny (Modul)

16 Lut 2012 13:52 3118 6
  • Poziom 8  
    Witam. Mam piec aristona, który ma prawie 11 lat. Przez ten czas sprawował się dobrze,ewentualnie wymagał małych napraw. Jednak od jakiegoś tygodnia mam problem z nim. Piec uruchamia się zgodnie ze sterownikiem. Jednak gdy osiągnie już temperaturę wskazaną na sterowniku- piec nadal chodzi. Raz się zdarzyło, że pod naszą nieobecność piec nagrzał mieszkanie do 28 stopniu, gdy sterownik był nastawiony na 18 stopni. Serwisant wymienił część odpowiedzialną za grzanie wody(fachowo nie wiem jak to się nazywa), jednak problem nadal jest. Był tez inny fachowiec. odłączył kabel w piecu od sterownika, a piec się nie wyłączył. facet powiedział że piec powinien zareagować i piec powinien przestać grzać. Postawił diagnoze, że to płyta główna nawaliła. koszt około 800zł. Dlatego też zastanawiam się czy warto wymieniać te część czy może kupić nowy piec. czasami się okaże, że jednak to nie płyta tylko jakaś drobnostka. dziwne jest tylko, że piec jednak się uruchamia razem ze sterownikiem, tylko się nie wyłącza, gdy już osiągnie wskazaną temperaturę. Dodam, że sterownik został sprawdzony przez fachowca, działa bez problemu. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jeśli po odłączeniu sterownika w kotle kocioł nadal pracuje na potrzeby co to uszkodzoną masz płytę elektroniczną.
    Jeśli fachowiec odłączączył tylko sterownik w pomieszczeniu to może być zwarty przewód.
    Odłącz przewód od sterownika w kotle na kostce przyłączeniowej jeśli kocioł będzie pracował na potrzeby co to problem z płytą elektroniczną.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kondzin napisał:
    odłączył kabel w piecu od sterownika
    wygląda na to że przerwał obwód w piecu więc to nie przewód. Jeśli był by to przewód to opcja załączania z regulatora też była by nie możliwa a kocioł grzał by już od chwili podłączenia regulatora w kotle. ewidentnie wygląda to na usterkę płyty.
    Co do pytania o kupno. Myślę i proponuje zamiast zakupu tej płyty pomyśleć jednak o nowym kotle. wiek kociołka może już sugerować kolejne większe naprawy w przyszłości.
  • Poziom 13  
    Jaki to jest kocioł " Aristona " ?
  • Poziom 8  
    Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Muszę się zastanowić czy wymienię ten element czy kupię nowy piec.
    M111 to jest Ariston Modul albo Modula (nie wiem jak dokładnie się nazywa).
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Kocioł to T2 - moduł elektroniczny 676,50 brutto + koszt montażu.
    Mam rozumieć, że Serwisant wymienił sondy NTC - czy aby obie ?
  • Poziom 8  
    sondy NTC? ja nawet nie wiem co to jest? serwisant był zawsze w godzinach, gdy byłem w pracy. Żona była tylko w domu, więc wytłumaczył jej najprościej, jak tylko to możliwe. Wiem tylko, że wymienił element odpowiedzialny za ogrzewanie wody. a od tego czasu mamy innego serwisanta, ponieważ gdy woda kapała z pieca, żona była sama w domu i spanikowała. zadzwoniła do innego serwisanta (poprzedni mógł przyjechać dopiero za dwa dni). Początkowa diagnoza to naczynie, ale się okazało, że jest całe, tylko problem był z ciśnieniem. O tym, że piec się nie wyłącza, gdy już osiągnie swoją temperaturę na sterowniku, żaden serwisant nie chciał uwierzyć, aż w końcu jeden przekonał się osobiście. i stwierdził, że to płyta. Oto cała historia. Pozdrawiam.