Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W&H Lisa MB17 zamiennik grzałki lub kto produkuje

winyl2 16 Feb 2012 16:26 2353 6
    winyl2
    Level 12  
    Witam!

Poszukuje najlepiej zamiennika grzałki do autoklawu W&H Lisa MB17. Sprzęt ma zewnętrzną wytwornicę pary (kształt L). Grzałka to pręt ok 2cm śr. na 20 długi dwa otwory w głowicy na sensory.

Nadmieniam że serwis W&H chce sprzęt u siebie,nie mówię ile wyniesie przesyłka kurierem, i ponad 3500 za naprawę.

Może ktoś zna jakiś zamiennik albo wie jaka dokładnie to grzałka. U mnie tak ja zżarło że nic nie widać numerów.

Sebastian
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    O to chodzi?
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    fernandosucre
    Oryginał grzałki kupisz nr tel XXXXXXXXXXXX
    winyl2
    Level 12  
    O tak 4 na tym schemacie. Oring też będzie potrzebny. Jeszcze termostat rozłączający grzałkę będzie potrzebny,siedzi to w górnym prawym rogu przy odpływach.

Grzałka wybuchła i coś ją zżarło. Nie wiem co? Woda destylowana? Tak jakby jakaś zewnętrzna warstwa odeszła :shock: Dam fotki później.
    pietas
    Level 14  
    może poprostu ze starości ... ? po 10 latach nawet jak masz 600 cykli to może być do wymiany. Wyobraź sobie , że woda destylowana też może powodować korozję.
    Kolega podał Ci gdzie kupisz części. Poza tym to W&H Polska i Dentomax Białystok.

A może grzałka wybuchła bo do wytwornicy nie poszła woda albo była mocno skorodowana ?

Czemu chcesz wymieniać termostat ?
    fernandosucre
    To normalne objawy w lisie radzę też przeczyścić krucieć ten od spodu generatora bo na 100% zapchany oraz wyczyścić zbiornik wody brudnej z mułu.
    pietas
    Level 14  
    i filtr wody (taki zwykły po drodze ) i elektrozawór który przy nim jest.