Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który zestaw wybrać? Opinie na temat zestawów.

fpaprocki 16 Lut 2012 17:42 2140 13
  • #1 16 Lut 2012 17:42
    fpaprocki
    Poziom 7  

Chcąc kupić w miarę porządny zestaw stereo od kilku dni siedzę i szperam po forach całkowicie chyba tracąc pojęcie co ja tak naprawdę potrzebuje.

W sklepie Audio zaproponowano mi dzisiaj następujący zestaw:
    - Kolumny Roth Oli 30
    - amplituner Yamaha R-S500
    - Blu Ray Yamaha BD-S671
    cały zestaw w cenie 4000zł

Mam również możliwość zakupić:
    - kolumny Mission m34i
    - amplituner Harmana 3490
    taki zestaw za 2800zł no i do tego musiał bym dokupić Blu Ray za ok. 1000zł.

Blu Ray ma służyć do odtwarzania filmów i muzyki. Pokój mam 20m2. Sprzęt ma służyć do muzyki i filmów (50/50). Zależy mi również na soczystym basie i sporej mocy gdyż lubię czasami "przywatować" muzyke trance. A jeśli chodzi o bass czy powyższe amplitunery mają wystarczającą moc (w szczególności Yamaha) jeśli dorzuciłbym do tego z czasem dodatkowy głośnik basowy?

Co sądzicie o tych zestawach? ;-) Który z zestawów jest lepszy?

0 13
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2012 18:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 16 Lut 2012 20:29
    fpaprocki
    Poziom 7  

no tak mi też sie wydawało ale gość w sklepie mocno mnie do Yamahy przekonywał...twierdził że Harman jest przereklamowany itp.

Pytanie 1.: czy Harman Kardon jest dedykowany bardziej do muzyki a Yamaha do kina domowego?

Pytanie 2: czy moc tych głośników jest wystarczająca na 20m2, bo nie ukrywam że lubię posłuchać głośno muzykę aby odsapnąć trochę po pracy, no i ten bas... czy będzie go wystarczająco dużo czy nastawić się lepiej na zakup dodatkowego głośnika basowego...

Pytanie 3: czy zamiast Yamahy R-S500 lepiej doinwestować i kupić Yamahe R-S700? Głośniki Rotha Oli 30 w zestawie z Yamahą mają 150Watt a Yamaha R-S500 ma 2 x 75 Watt. Czy tu nie braknie mocy w amplitunerze jeśli lubię głośno posłuchać muzyki?

czekam na dalsze opinie....dzięki

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Bardzo mi zależy na odpowiedziach na powyższe 3 pytania bo chciałbym jutro zakupić mój pierwszy sprzęt audio wiec nie krępujcie się odpisując na powyższe pytania ;-)

0
  • Pomocny post
    #4 16 Lut 2012 20:29
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Używany sprzęt wchodzi w grę?
    Tannoy Mercury M5 + Yamaha AX-900 i do tego odtwarzacz.
    Ewentualnie zamiast Tannoy możesz kupić nowe Tonsil Maestro II 180.

0
  • #5 16 Lut 2012 20:41
    fpaprocki
    Poziom 7  

Tylko nowy zestaw wchodzi w grę...

Jakie macie opinie odnośnie moich powyższych trzech pytań? Chodzi mi przede wszystkim o odpowiedź na trzecie pytanie.

0
  • Pomocny post
    #6 16 Lut 2012 20:52
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Tonsil Maestro II 180 + odtwarzacz i wzmacniacz niestety nie mam rozeznania w nowym sprzęcie, ale myślę, że do ok. 2tyś powinieneś dostać jakiegoś H/K lub Yamahe, oczywiście mowa o wzmacniaczach stereo.

0
  • #7 16 Lut 2012 21:01
    fpaprocki
    Poziom 7  

muszę chyba jeszcze raz powtórzyć kwestię którą chciałem poruszyć w tym wątku bo chyba niejasno się określiłem:

Zastanawiam się nad jednym z dwóch poniższych zestawów:
    1)
    - Kolumny Roth Oli 30
    - amplituner Yamaha R-S500
    - Blu Ray Yamaha BD-S671

2)
    - kolumny Mission m34i
    - amplituner Harmana 3490
    - Blu Ray za ok. 1000zł. Model jeszcze nieokreślony ale to nie jest problem

Pytanie 1.: czy Harman Kardon jest dedykowany bardziej do muzyki a Yamaha do kina domowego?

Pytanie 2: czy w zestawie 1) moc głośników (Roth Oli 30) jest wystarczająca na 20m2, bo nie ukrywam że lubię posłuchać głośno muzykę aby odsapnąć trochę po pracy, no i ten bas... Czy będzie go wystarczająco dużo czy nastawić się lepiej na zakup dodatkowego głośnika basowego... a może lepiej kupić Oli 40?

Pytanie 3: czydo zestawu 1) zamiast Yamahy R-S500 lepiej doinwestować i kupić Yamahe R-S700 do głośników Roth Oli 30? Głośniki Roth Oli 30 moc 150Watt a Yamaha R-S500 ma 2 x 75 Watt. Czy tu nie braknie mocy w amplitunerze jeśli lubię głośno posłuchać muzyki?

Waham się tylko który zestaw kupić. Jeśli wybór padnie na Yamahę, to zastanawiam się czy nie kupić lepszego amplitunera R-S700 zamiast R-S500 do głośników Oli 30.

Najważniejsze pytanie z mojej strony to pytanie trzecie stąd jeśli znacie odpowiedź to piszcie. Jutro chcę kupić cały zestaw

Dzięki wielkie

0
  • Pomocny post
    #9 16 Lut 2012 21:30
    vanissh
    Poziom 22  

ad.1 oba to amplitunery srereo
    ad.2 moc nie ma bezpośrednio znaczenia
    ad.3 lepiej kupić wzmacnicz niż amplituner do muzyki i raczej lepsze kolumny

0
  • #10 16 Lut 2012 21:37
    fpaprocki
    Poziom 7  

Rozumiem, że mogę zostać przy Yamaha R-S500 a zamiast Roth Oli 30 kupić Roth Oli 40 które są mocniejszymi kolumnami i taki sprzęt będzie ze sobą współgrał. Osobny wzmacniacz i tuner nie wchodzą niestety w rachubę.

Potwierdźcie tylko, czy moje rozumowanie jest dobre, to jutro idę kupić sprzęt.

Dotychczas myślałem, że moc kolumn musi iść w parze z mocą amplitunera, w sensie że nie powinno tu być dużych rozbieżności.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #11 16 Lut 2012 21:40
    Pablo1964
    Moderator

Myślę, że do 20 m² Roth Oli 30 wystarczą.

0
  • Pomocny post
    #12 16 Lut 2012 21:42
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Rozbieżności nie grają dużej roli, sprzętu musisz używac z głową zarówno w przypadku mocniejszego wzmacniacza niz kolumny i odwrotnie. Moc w domowych warunkach jakiej potrzeba to ok 50-60w, jeśli chodzi o kolumny to w pierwszej kolejności patrz na brzmienie (warto poczytać opinie i recenzje) następnie na efektywność.

0
  • #14 17 Lut 2012 10:37
    JaroGaw
    Poziom 8  

Zgadzam się z przedmówcami. Sam jestem zdania że lepiej oglądać film na dobrym stereo niż na kiepskim 5.1. Wzmacniacz za 1500 zł zagra o wiele lepiej niż amplituner 2.0 za 1500 zł (a już na pewno nieporównywalnie lepiej niż 5.1)... Lepiej wzmak niż amplituner stereo (chyba że naprawdę często słuchasz radia i nie możesz bez niego żyć ;]).

Moc głośników jest ostatnią rzeczą na jaką powinno się zwracać uwagę przy kupnie kolumn... Nie rozumiem dlaczego się utarło że "150W-super, 50W-kicha". To że kolumny mają np "tylko 50W" to nie znaczy że będą grać słabo (w sensie cicho). To nie ma nic wspólnego - ten parametr nazywa się efektywnością (ciśnienie akustyczne) i wyraża w [dB] a nie w [W]...

20m2 to nie jest duży pokój (pewnie oprócz tego są tak jakieś meble etc.) i tak Missiony jak i Roth'y które podałeś wystarczą.

Harman i Yamaha i tak samo Roth i Mission to trochę inne szkoły brzmienia. Ciężko powiedzieć co będzie lepsze. Ja radze tak: Posłuchaj, załącz film i kup ten zestaw który Ci się spodoba bardziej i nie patrz na parametry techniczne tylko na własne odczucia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo