Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq Presario C700 (C794EW) odzyskanie systemu- partycja recovery

szkucio 16 Lut 2012 18:07 1693 2
  • #1 16 Lut 2012 18:07
    szkucio
    Poziom 9  

Witam. Poszukałem tu i ówdzie lecz nic nie znalazłem konkretnego. Otóż szukam do swojego lapka systemu recovery. Swoją partycję recovery skasowałem spory czas temu a płyt z odzyskaniem nie mogę znaleźć. Dowiadywałem się o takie płyty w HP, owszem są, lecz płatne ok 180 zł brutto. Nie stać mnie na razie na taki wydatek dlatego szukam kogoś ze sprzętem taki jak mój, ażeby pomógł mi postawić sprzęt na nogi. Dowiedziałem się również, że zainstalowanie systemu windows vista home basic i wpisanie klucza spod laptopa nie spełnia wymogów legalności. Jeśli trafiłby się ktoś kto by mi pomógł na pewno źle na tym nie wyjdzie :) Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na pozytywne wieści.

0 2
  • #2 17 Lut 2012 09:17
    hudoo
    Poziom 10  

Witam. Nie wiem kto udzielił Ci informacji, że instalowanie z nośnika systemu i wpisanie kodu licencyjnego z obudowy jest nielegalne. O oryginalności produktu świadczy licencja (serial), którego jesteś posiadaczem. Jeżeli kopia oprogramowania spełnia warunki (jest identyczna jak na naklejce licencyjnej) to śmiało możesz zainstalować i wpisać klucz. Odnośnie aktywacji, Twoja wersja na pewno jest OEM-owa więc z aktywacją produktu nie powinno być problemów.

Co do sterowników na stronie producenta znajdziesz pomoc, aczkolwiek nie do końca bym się nią sugerował, ponieważ miałem już sytuację, że dedykowany sterownik nie działał.
    Pomocny w tej sytuacji może okazać się programik Driver Identifier.

Po zakończeniu tych wszystkich procesów polecam kopie zapasową systemu ze sterownikami i dysk recovery jak znalazł.

0
  • #3 17 Lut 2012 13:24
    szkucio
    Poziom 9  

Witam. Taką odpowiedź dostałem z HP bezpośrednio z biura obsługi klienta zajmującym się m.in. oprogramowaniem. Dosłownie: "recovery jest dedykowany system wraz ze sterownikami, a klucz na obudowie świadczy jedynie o oryginalności systemu, instalowanie visty z innego źródła niż recovery jest nielegalne". 101% prawdy w tym co napisałem. pozdrawiam

0