Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Walentynkowy misiek z sercem

ogor11 16 Lut 2012 18:32 3648 7
  • Witam wszystkich
    Postanowiłem podzielić się projektem który wykonałem dla mojej dziewczyny z okazji 14 lutego.

Jest to serce wykonane z plexi 6mm,oraz malutkiego serduszka znalezionego przez przypadek :P

Plexi została wyciągnięta z uszkodzonego monitora LCD następnie wyczyszczona wycięta i wypolerowana. w następnie został wygrawerowany napis (Mała wiertarka modelarska i troszkę chęci).
    Do serca doszło jeszcze malutkie serduszko wklejone w miejsce gdzie miało być wygrawerowane podobne i zostało podświetlone osobną diodą.

Początkowo konstrukcja miała być wykonana w podobny sposób jak zrobił to kolega
    zuraf

Ale z racji tego że nie lubię robić kopii postanowiłem serce przyczepić do miśka, diody schować w jego łapkach, a cały układ upchnąć wewnątrz niego.

Układ do diod RGB oparty jest na liczniku 7400(Wiem nic skomplikowanego, ale nie miałem jak zaprogramować poczciwą atmege ). A do małego serduszka wykorzystałem ukł. ne555
    Całość jest zasilana baterią 9V
    Jak ktoś będzie chciał to zamieszczę schematy.

Po tym jak zdobyłem wszystkie potrzebne materiały postanowiłem wszystko połączyć w całość.
    A efekt oceńcie sami.

Z góry przepraszam za jakość, wszystko było robione telefonem komórkowym

Walentynkowy misiek z sercem Walentynkowy misiek z sercem

Na koniec film z działania projektu, w rzeczywistości wygląda dużo lepiej i ładniej widać efekty diod RGB

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    ogor11
    Poziom 13  
    Specjalizuje się w: eletronika, komputery
    ogor11 napisał 128 postów o ocenie 8, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Niedaleko Krakowa. Jest z nami od 2007 roku.
    Olo999
    Poziom 21  
    ogor11 napisał:
    ...Układ do diod RGB oparty jest na liczniku 7400(Wiem nic skomplikowanego, ale nie miałem jak zaprogramować poczciwą atmege )...

Mógłbyś coś więcej napisać o liczniku 7400?
    cacperro
    Poziom 12  
    7400 to chyba bramki? Prawda?
    ogor11
    Poziom 13  
    Tak zgadza się są to cztery bramki nand
    Schemat układu znalazłem w starym zeszycie ze szkoły

Zapomniałem dodać ze układ ten nie jest przystosowany do diod RGB, a że ja miałem po jednej stronie Serca już oświetlenie czerwone to postanowiłem nie bawić się w inne
    układy :D
    Olo999
    Poziom 21  
    ogor11 napisał:
    Tak zgadza się są to cztery bramki nand
    Schemat układu znalazłem w starym zeszycie ze szkoły...

To proszę nie wprowadzać w błąd ludzi że 7400 to licznik. :D
    A co do schematu to zamiast oznaczeń „-9V” i „-5V” powinno być na przykład GND lub 0V.
    Oznaczenie „-9V” i „-5V” sugeruje że układ zasilany jest symetrycznym napięciem.
    Elektrooonik
    Poziom 29  
    Można użyć układu cmos np 4011 wtedy niepotrzebny stabilizator ;)
    ogor11
    Poziom 13  
    Schemat poprawiony, rzeczywiście mój błąd są to bramki a nie licznik. Pomyliłem z innym układem, który w nim miał być