Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF4101 wychlapuje wodę

tomi9506 16 Lut 2012 18:52 6353 5
  • #1 16 Lut 2012 18:52
    tomi9506
    Poziom 11  

Witam
    Mam problem z 8-letnią zmywarką podaną w temacie. Pobiera wodę, podgrzewa ją, bardzo dobrze myje naczynia, program dobiega do końca. Jednak w trakcie zmywania, gdy woda jest już gorąca, to w okolicy przednich drzwi pojawia się wyciek. Przeglądając fora dowiedziałem się, że jest to bardzo podobny, wręcz bliźniaczy model zmywarki zanussi dws-4704. Czytałem między innymi o czyszczeniu układy hydrostatycznego, próbowałem go wyczyścić, ale większość wężyków jest czysta i to nie przyniosło rezultatu. Zmywarka przez 8 lat była używana zgodnie z instrukcją, miała często czyszczone filtry, stosowane markowe detergenty. Jest zadbana, nigdy nie sprawiała problemów, i poza tym wyciekiem jest w 100% sprawna, daje wspaniałe rezultaty, dlatego nie podejrzewam żadnego zanieczyszczenia. Gdy ściągnąłem większość plastików i przeprowadziłem normalny program, zauważyłem że woda cieknie od spodu przednich drzwi, gdy tylko się nagrzeje. Nie jest to regularny wyciek, ale chlapanie w odstępach 2-3 sekundy. Od razu podejrzewałem przednią uszczelkę, ale ta wygląda jakby była w dobrym stanie. W najbliższym czasie wymienię uszczelki i zobaczę czy sytuacja się poprawi. Czym taki wyciek wody może być spowodowany ? I jak rozwiązać ten problem ? Czy ktoś miał podobny przypadek ? Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2012 21:45
    Patryk L

Poziom 16  

Sprawdź czy dolny zraszacz nie jest peknięty wzdłuż.

4
  • #3 16 Lut 2012 21:58
    klejwtubce1
    Poziom 9  

witam

mozesz jeszcze zdemontowac poszycie drzwi i wtedy obserwowac by sie na 100 upewnic dzie jest miejsce wycieku ale szkoda roboty. na mojego nosa bo fajnie opisales awarie to dolne smilgo sie rozszczelnilo ! normalnie woda leje sie do gory przez otworki myjace i napedowe,poki jest zimna woda jest dobrze ,gdy plastik smigla sie rozgrzewa woda zaczyna walic przez szpare na boku i wypycha wode do drzwi w cyklach 2-3 sekundowych-bo powiedzmy ze dolne smiglo sie kreci 30 na min--ma sens?
    zdemontuj smilgo przeprowadz dochodzenie i albo klej w tubce albo chauturyzowany serwis...

pozdrawiam

3
  • #4 17 Lut 2012 15:30
    tomi9506
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Przy okazji czyszczenia układu hydrostatycznego demontowałem dolne śmigło i nie widać żadnych rozszczelnień ani pęknięć, z wyglądu jest w dobrym stanie. Jednak faktycznie, może być winne, ta sugestia wydaje się być prawdopodobna. Spróbuję je jeszcze raz wykręcić i przyjrzeć mu się bliżej, może sprawdzę pod kranem, czy nie wycieka. Sprawdzę i dam znać. Co ciekawe, awaria nastąpiła z dnia na dzień, w trakcie trwania codziennego programu zmywania, zatem ciężko mi sobie wyobrazić, by uszczelka nagle przestała trzymać wodę. Jeszcze raz dziękuję za sugestie. Pozdrawiam

2
  • #5 17 Lut 2012 18:11
    klejwtubce1
    Poziom 9  

dol drzwi zmywarki wogole nie jest uszczelniony, to swobodna otwarta przestrzen odpowietrzajaca komore, nie spodziweaj sie ze zobaczysz to szpare na smile skotro problem pojawia sie na cieplej wodzie, nie zapomnij napisac jak juz kupisz nowe smilo bo z tym klejem to zartowalem

pozdrawiam

2
  • #6 17 Lut 2012 19:05
    tomi9506
    Poziom 11  

Drodzy koledzy, mieliście racje. Po wyjęciu śmigła okazało się, że wyraźnie jest ono pęknięte (rozszczelnione) wzdłuż ! Dlaczego nie należy go kleić ? Na innych wątkach czytałem, że niektórzy próbowali klejenia i pomogło. Jeśli się nie uda, to kupię nowe ( oryginalne w serwisie electroluxa - 19 pln ). W każdym razie jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :)

5