Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - czarny ekran po wyborze użytkownika

16 Lut 2012 19:02 5864 8
  • Poziom 9  
    Witam, mój problem polega na tym że w laptopie marki dell model vostro windows 7 ładuje się do momentu wyboru użytkownika (który jest i tak tylko jeden). Po wyborze ekran robi się ciemny i zostaje kursor, którym można poruszać. Przed tym gdy to się stało nie były instalowane ani aktualizowane żadne sterowniki. Naprawianie systemu nie działa. W trybie awaryjnym jest tak samo jak w normalnym z tym że w rogach są napisy. Chkdsk robiony na obu partycjach. Na ctr+alt+del komputer reaguje.
  • Poziom 9  
    hmm zazwyczaj trzeba poczekać chwilę
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie ale ten fix nie rozwiązuje problemu. Zauważyłem że jeśli wejdę w menadżer zadań, w zakładce apilkacje wybiore nowe zadanie i uruchomię explorer.exe z katalogu z Windowsem to cały pulpit, pasek start itp sie załaduje. Dodam że w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon wartość opisana jako Shell jest explorer.exe.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    W internecie można spotkać opinie, że opisany problem może mieć nawet 10 różnych przyczyn. Ja, proponuję rozwiązanie zastępcze, ale pewne (miałem coś takiego na W7):
    1. uruchomić "explorer.exe"
    2. dodać konto nowego użytkownika i skopiować do niego wszystkie potrzebne pliki, skróty, itp.
    3. zalogować się na nowe konto.
  • Użytkownik obserwowany
    możesz zrobić sobie nowe konto, ale to i tak nie rozwiąże problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Z formatuj komputer to na pewno pomoże.
  • Poziom 10  
    Czasem wyjaśnienie/rozwiazanie problemu może być trudne/czasochłonne, a podane przeze mnie "obejście" zadziałało w moim przypadku.
    A ponadto jest szybkie - jaskieś 5 minut ...
  • Użytkownik obserwowany
    Albo zrób najpierw tak jak powiedział krzychupar.