Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Barracuda 2800- warto kupić?

16 Lut 2012 20:00 16833 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zamierzam kupić agregat prądotwórczy Barracuda 2800 oczywiście ze względu na stosunkowo niewielki koszt w stosunku do firmowej Hondy.
    Minus tego agregatu jest taki, że na gniazdko 230V przypada obciążenie do 0,9kW a na "siłę" 2800W.
    Zastanawiam się czy:
    1. Ten model jest wart zakupu?
    2. Czy jest możliwość zwiększyć moc tej prądnicy aby 2800W otrzymać na jednym gniazdku 230V.
    Nie jestem elektrykiem ale zaciekawiło mnie to, co bym osiągnął po podłączeniu uzwojeń tej prądnicy szeregowo.
    Proszę o swoje opinie osób, które wiedzą co i jak.
    Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
  • Poziom 43  
    Cena zbyt niska, aby to mogło dobrze pracować. Jak potrzebujesz dużego prądu 1f to kup taki generator. Chcesz z 3f zrobić 1f, nie ma problemu prostujesz napicie mostkami, to wyprostowane sumujesz i podajesz do falownika 1f. Powinieneś się zmieścić w 1000zł za tą przeróbkę.
  • Poziom 8  
    Czy jest to jedyny sposób w jaki można uzyskać jedną fazę?
    Na internecie nie ma w tej cenie ciekawych agregatów, więc może dało by się coś zrobić tańszym kosztem by podkręcić trochę tą prądnicę.

Wiem że ten agregat jest stosunkowo tani w porównaniu do Hondy ale nie stać mnie na taką inwestycję, więc zastanawiam się nad tym modelem:
    http://allegro.pl/agregat-barracuda-prawdziwe-2800-w-3fazy-producent-i2105681944.html
    Jeśli ktoś obcował z takim agregatem proszę o opinie o nim a także ciekawi mnie spalanie, które teoretycznie wynosi 0.8 litra przy średnim obciążeniu.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Zakupiłem agregat Barracuda 7000 do budowy domu gdyż nie było w pobliżu stałej instalacji.
    Ekipa budowlana postawiła mi cały dom korzystając z agregatu.Wymieniłem olej po okresie zalecanym w instrukcji i tyle.Nie było z nim żadnych problemów.Jak coś to pisz na PW
  • Poziom 1  
    Ja wiem że trochę późno bo minęło kilka lat ale jak teraz ktoś wejdzie to może coś pomoże. Kupiłem barracuda 2800 w marcu 2018 roku. Typ 1f z rozrusznikiem na kluczyk. Miałem do remontu garaż czyli od nowa tynki na ściany posadzka i tak dalej łącznie z wykończeniem. Narzędzia których używałem to wiertarka 700W do mieszania, kątówka 700W, odkurzacz przemyslowy 1600W. Agregat dał radę a dostał dobrze po tyłku samego tynku cementu i betonu razem było około 150 worków. Przy początku mieszania potrafił lekko podskakiwac ale to tylko chwilkę. Co dziwne przy odkurzaczu lepiej się zachowywał niż przy wiertarce a moc odkurzacza ponad dwa razy większa. Jeśli chodzi o spalanie to razem poszło mi około 12litrow paliwa na całość. Kupiłem z rozrusznikiem bo często go wlaczalem i wylaczalem i nie chciało mi się szarpać. Kiedyś używałem Fogo o podobnej mocy ale do innych rzeczy więc nie mogę porównać. Wiem jedynie że moja barracuda daje sobie radę z takimi narzędziami. Ja mogę polecić. Zwłaszcza że ostatnio na osiedlu Pan wymieniał ławki i przycinal deski ciął śruby tylko on miał 2800 3f i też chwalił sobie. Nie jest to żadna reklama bo jakbym wymieszal dwa worki i padłby mi agragat i musiał mieszać ręcznie wszystko to bym obsmarowal agregat chyba wszędzie. Dla mnie to też było ryzyko kupno czegoś tańszego ale na Fogo hondy i inne z górnej półki po prostu nie było stać. Wybór należy do was. Jak chcecie jakiś odpowiedzi piszcie
  • Poziom 10  
    Używałem przez całą budowę (3lata) Barracuda 1F 5500W. Szukałem porządnego agregatu który pociągnie spawarkę ale nie chciałem płacić za markę. To jest taki agregat, na prawdę solidny- nie miałem z nim żadnych problemów. 3 fazowy agregat odrzuciłem bo uwaga! agregat 3 fazy o mocy 5kW na jednej fazie ma 33% z 5kW a nie 5kW i nie pociągnie spawary. Jak go kupowałem to zwróciłem uwagę na to, że na stronie dystrybutora można kupić do niego wszystkie częśći ale nie nic się nie zepsuło:). Ważne: potem zobaczyłem agregat o podobnej mocy w casto... to wyglądał przy nim jak zabawka dużo mniejszy, lżejszy czego na zdjęciach z neta nie widać. Kolega o nicku "kkknc" niech sobie daruje swoje rady jak nie używał sprzętu tej marki bo psuje uczciwej firmie renomę . Agregat odbierałem osobiście w siedzibie firmy gdzieś pod poznaniem.
  • Poziom 2  
    ELEKTRONIK2 napisał:
    Używałem przez całą budowę (3lata) Barracuda 1F 5500W. Szukałem porządnego agregatu który pociągnie spawarkę ale nie chciałem płacić za markę. To jest taki agregat, na prawdę solidny- nie miałem z nim żadnych problemów. 3 fazowy agregat odrzuciłem bo uwaga! agregat 3 fazy o mocy 5kW na jednej fazie ma 33% z 5kW a nie 5kW i nie pociągnie spawary. Jak go kupowałem to zwróciłem uwagę na to, że na stronie dystrybutora można kupić do niego wszystkie częśći ale nie nic się nie zepsuło:). Ważne: potem zobaczyłem agregat o podobnej mocy w casto... to wyglądał przy nim jak zabawka dużo mniejszy, lżejszy czego na zdjęciach z neta nie widać. Kolega o nicku "kkknc" niech sobie daruje swoje rady jak nie używał sprzętu tej marki bo psuje uczciwej firmie renomę . Agregat odbierałem osobiście w siedzibie firmy gdzieś pod poznaniem.

Mógłbys podac wiecej szczegołów pracy z tym agregatem tj. typ, moc, uzywanej spawarki, czas pracy na spawarce , czas pracy na innych maszynach typu betoniarka duze diaxy, jak wyglada paliwozernosc tego sprzetu, prosze o jak najszegolszy opis bo jestem na etapie kupna tego agregatu.
    Pozdrawiam