Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTD 12662 wymiana łożysk

fragles 16 Lut 2012 20:44 9326 11
  • #1 16 Lut 2012 20:44
    fragles
    Poziom 12  

Witam,

Pralka Candy CTD 12662 głośno pracuje podczas wirowania. Podejrzewam, że przyczyną mogą być łożyska. Jak się zabrać do wymiany łożysk w tej pralce? Jaki jest koszt wymiany łożysk przy założeniu, że będę w stanie sam to zrobić? Jaki będzie orientacyjny koszt naprawy jeżeli dokona jej serwis? Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,

fragles

3 11
  • #3 17 Lut 2012 17:00
    fragles
    Poziom 12  

Witam,

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i za wymianę łożysk w tej pralce powiedzieli 330zł (180zł części, 130zł robocizna, 20zł dojazd). W internecie znalazłem komplet łożysk za 70zł nie pisze jednak, że pasują do modelu CTD chociaż wyglądają bardzo podobnie jak w mojej pralce (to od strony koła pasowego).

Pralka Candy CTD 12662 wymiana łożysk

W pralce jest tylko dostęp do łożyska od strony koła pasowego. W jaki sposób zabrać się do wyjęcia bębna i w jaki sposób zdemontować łożyska(ułożyskowienie)?

Pozdrawiam,

fragles

0
  • #4 17 Lut 2012 19:05
    karol5608
    Poziom 28  

To szykuje się sporo pracy, bo przed wyjęciem zbiornika trzeba praktycznie wszystko od niego odkręcić. Dla zwykłego użytkownika nie będzie to proste.

2
  • #5 17 Lut 2012 21:55
    fragles
    Poziom 12  

Poza pytaniami, które jak narazie pozostały bez odpowiedzi chciałbym jeszcze zapytać, czy ułożyskowania czynne i bierne w tej pralce są identyczne, czy się czymś różnią?

0
  • #6 17 Lut 2012 23:30
    zhudomel
    Specjalista AGD

fragles napisał:
    czy ułożyskowania czynne i bierne w tej pralce są identyczne, czy się czymś różnią?
    Powinny być jednakowe.
    fragles napisał:
    W jaki sposób zabrać się do wyjęcia bębna i w jaki sposób zdemontować łożyska(ułożyskowienie)?
    Do czynnego jest dostęp po zdjęciu osłony bocznej; do biernego po wymontowaniu zbiornika z obudowy. Trzeba demontować po kolei: tylną pokrywę, osłonę programatora, górną ramę, moduł, elektrozawór, odłączyć przewody od grzałki, silnika, termostatu/czujnika temperatury, odłączyć węże od zbiornika, odłączyć amortyzatory od zbiornika. Potem wyjąć zbiornik do góry i jest dostęp do ułożyskowania biernego. To tak w skrócie.

2
  • #7 18 Lut 2012 07:13
    fragles
    Poziom 12  

W jaki sposób zabrać się do ściągnięcia ułożyskowania z jednej i drugiej strony po wyjęciu bębna, ściągaczem?

0
  • #8 18 Lut 2012 18:00
    karol5608
    Poziom 28  

Przeważnie schodzą po podważeniu śrubokrętem, ale jak nie da rady to będzie trzeba sobie pomóc ściągaczem. Powodzenia.

0
  • #9 18 Lut 2012 19:32
    fragles
    Poziom 12  

Dziękuję za porady. Zamawiam części a potem spróbuję coś zmajstrować. Mam nadzieję, że się uda. Czy do montażu ułożyskowań lub koła pasowego potrzeba gdzieś używać silikonu?

1
  • Pomocny post
    #10 18 Lut 2012 19:47
    Paw_el

Specjalista AGD

fragles napisał:
    W jaki sposób zabrać się do ściągnięcia ułożyskowania z jednej i drugiej strony po wyjęciu bębna, ściągaczem?

Witam.
    Pisząc o bębnie prawdopodobnie miałeś na myśli zbiornik, ponieważ do wymiany ułożyskowań nie musisz wyjmować bębna.

1
  • #11 19 Lut 2012 07:32
    fragles
    Poziom 12  

Tak, chodziło mi o zbiornik.

1
  • #12 04 Mar 2012 19:39
    fragles
    Poziom 12  

W dniu dzisiejszym wymieniłem łożyska w pralce i wszystko pięknie hula. Z wymianą łożysk nie było większego problemu, najwięcej czasu zajęło wyjęcie zbiornika. Dziękuję wszystkim za porady. Temat zamknięty.

0