Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie DVD do monitora

Prezes2837 16 Lut 2012 21:49 1977 7
  • #1 16 Lut 2012 21:49
    Prezes2837
    Poziom 9  

Witam chciałbym sie poradzić mam monitor gateway lp2207 z tyłu ma on wejścia DVi,VGA component,S-Video, Composite.. i chciałbym za jakiś czas podłączyć do niego DVD myślałem żeby zastosować kabel S-Video bo chce tylko obraz dźwięk poszedłby na wzmacniacz.. I moje pytanie brzmi czy to sie sprawdzi, czy obraz nie będzie zniekształcony lub gorszy od tego jaki mam teraz po podłączeniu do karty graficznej? Dodam jeszcze ze nie mam odtwarzacza po prostu chce wiedzieć czy inwestować w ten a nie inny kabel i czy to zadziała. DVD będę potrzebował głównie do odtwarzania muzyki poprzez podłączenie go pod wzmacniacz (też jeszcze nie kupiłem) a i monitor ma funkcje Input Select czyli jak sie nie mylę wybieranie sygnału.

Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam :D

0 7
  • #2 16 Lut 2012 22:03
    PPK
    Poziom 26  

S video (SVHS) ma rozdzielczość 400 linii (VHS Composite -250)-a korzyść to lepsze kontrasty i ostrości bo ma rozdzielone sygnały Y i C. Czyli w sumie, Dwa razy lepsza jakość. DVI to 1280x1024 (DVI-D może przesyłać dźwięk). Dla porównania HDTV to jak by 1080 linii (odpowiednik rozdzielczości graficznej monitora 1920x1080).

0
  • #3 16 Lut 2012 22:25
    Prezes2837
    Poziom 9  

Czyli najlepszym rozwiązaniem bedzie jednak ten kabel S-Video (pomijając DVI) a mam jeszcze pytanie czy obraz nie bedzie sie zacinał, skakał, będzie sei dało od czasu do czasu obejżeć jakiś film? A i czy ten monitor w ogóle będzie odbierał ten sygnał? Jakiej będzie jakości jak byś mógł mi to jakoś przybliżyć żebym miał porównanie ;]

0
  • #4 16 Lut 2012 23:13
    romeok01
    Poziom 35  

Obraz przez kabel S-VHS nie będzie zbyt wyraźny.
    Jakie to jest DVD i jakie wyjścia posiada?

0
  • #5 16 Lut 2012 23:24
    Prezes2837
    Poziom 9  

Napisałem już że nie mam jeszcze kupionego odtwarzacza, będzie on używany tylko i wyłącznie do słuchania muzyki pod wzmacniaczem. Po prostu chce obraz tylko i wyłącznie do widzenia tytułów piosenek , folderów itp. w przyszłości moge kupić lepszy kabel ale za bardzo mi potrzebny nie bedzie mam nagrywarke w kompie ;] Chłopaki ja chce tylko wiedzieć czy bedze widział tytuły itp. i czy wogule to zadziała a DVD kupie jak najtansze 100-150 zł. ale bardzo proszę o wasze pomysły jaki kabel zakupić myślałem o DVD Wiwa 128u.

0
  • #6 17 Lut 2012 10:59
    Prezes2837
    Poziom 9  

Siema chłopaki dzisiaj podłączyłem dla sprawdzenia Combo LG DVC5931 (taty) i podłączyłem go do monitora kablem od DVD euro a do monitora composite (kablel euro robił tata elektryk) i wszystko smiga i ten obraz jest naprawdę bardzo ładny, mozna nawed film obejrzeć w monitorze mam jeszcze funkcje PIP (podgląd) i do odtwarzania muzyki jest to super rozwiazanie :D i to będzie moje ostatnie juz pytanie czy jak podłącze kablem S-Video jakość będzie jeszcze lepsza? a i jeszcze jedno jak narazie mam sam obraz a jak zrobić jeszcze zeby na głośnikach komputerowych był dzwięk?? próbowałem podłączyc kablem 2xchinch-1x mini jack ale nie wiem jak to ma być podłączone żeby smigało..

0
  • #7 26 Lut 2012 23:51
    PPK
    Poziom 26  

A co to za kabel DVD Euro ? Eurozłącze (pełne), ma wydzielone styki pod S-VHS. Oczywiście, że obraz S-VHS będzie dużo lepszy niż Composite. Audio też jest na Eurozłączu.

ps. Dobrze by było, jak byś używał przecinków w zdaniu, ciężko Cię zrozumieć.

0
  • #8 27 Lut 2012 07:52
    Prezes2837
    Poziom 9  

Normalny pełny kabel euro ale już wszystko wiem więc zamykam dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam :D

0