Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Bosch WFT 2830 Wymiana elektrozaworu na inny model

16 Lut 2012 22:38 1611 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Posiadam pralkę automatyczną Bosch WFT 2830 pralka ładnie chodzi ale ostatnio zalała mi łazienkę :cry: Rozebrałem ją i okazuje się że pękła obudowa elektrozaworu ( ok 5mm) i jak elektrozawór pracuje to woda leje się na pralkę. Nie wiem czym można to skleić, najlepiej było by to pospawać ale w mojej okolicy nie ma fachowca. Najprościej było by wymienić ten elektrozawór ale nie jest to takie proste ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć elektrozaworu do tego modelu.
    Sam elektrozawór ma 4 zawory i 3 króćce wylotowe (trochę to dziwne) :?: Moje pytanie jest następujące: Czy można wstawić inny elektrozawór np. z dwoma lub trzema zaworami? Jak to podłączyć skoro pralka ma 4 pary kabli do tego elektrozaworu ? Czy jest w ogóle taka możliwość aby wstawić inny elektrozawór?

Czym można skleić takie pęknięcie ???

Jeśli potrzeba to mogę zamieścić foto tego elektrozaworu. :D
  • Poziom 16  
    Możesz przełożyć przewody z pękniętego elektrozaworu na inny np. od prania wstępnego i przełożyć wężyki.(foto. by się przydało)
  • Poziom 10  
    Część powinna być do nabycia w serwisie autoryzowanym. Trzeba się dowiedzieć, gdzie jest najbliższy i czy zakup jest możliwy w Call Center 801 191 534.

Trzeba podać symbol urządzenia (typ / 2 cyfry)
    Co szkodzi zadzwonić, warto rozmawiać :-)

Albo e-mail: serwis.fabryczny(malpa)bshg.com
  • Poziom 14  
    Pęknięcie udało się naprawić (zgrzanie) do tego jeszcze poksipol i jak na razie trzyma, ale na wszelki wypadek mam już inny elektrozawór w pogotowiu.
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.