Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki mono z mikrofonem. Telefon nie wykrywa mikrofonu

16 Lut 2012 23:02 3054 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    chciałbym przedstawić swój problem. Kupiłem zestaw słuchawkowy do kasku składający się z 2 cienkich głośników i mikrofonu.

Słuchawki mono z mikrofonem. Telefon nie wykrywa mikrofonu

Chciałbym go podłączyć do telefonu jako zestaw słuchawkowy, ale tu pojawia się problem. Telefon to NOKIA E75. Gdy podłączę, mogę jedynie wybrać użycie akcesorium jako "słuchawki". Nie wykrywa w ogóle mikrofonu. Słychać wszystko okej, ale rozmawiać nie mogę. Kupiłem więc przejściówkę z wtyczki TRRS na "zwykłego" mini-jacka.

Słuchawki mono z mikrofonem. Telefon nie wykrywa mikrofonuSłuchawki mono z mikrofonem. Telefon nie wykrywa mikrofonu

Ale teraz po podłączeniu do gniazda przejściówki zestawu nie słychać zupełnie nic, a mikrofon dalej nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł jak "oszukać" telefon, żeby możliwa była komunikacja przez mikrofon z zestawu słuchawkowego?
    Z góry dziękuję za odpowiedź,
    pozdrawiam.

Dołączam jeszcze kilka fotek samych wtyczek i gniazda.

Słuchawki mono z mikrofonem. Telefon nie wykrywa mikrofonu Słuchawki mono z mikrofonem. Telefon nie wykrywa mikrofonu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    okej, problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za "zainteresowanie" tematem. Wystarczyło rozciąć przejściówkę i dorobić przewód od masy którego nie było w tej niby przejściówce. Potem pozamieniać odpowiednio przewody wszystko działa.
    Temat do zamknięcia.