Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Amica PBF4VI507FTB wybija korki przy włączaniu indukcji

17 Lut 2012 01:04 6614 3
  • Poziom 9  
    Witam. jak w temacie problem z Płytą indukcyjno-ceramiczną. Sprawdzałem moduły, wyglądają ok, przed wybijaniem wyskoczył błąd f5, przeczyściłem styki i minęło, ale nie wiem czy to ma coś do czynienia z wybijaniem.
    Dokładnie sprawdziłem każdy triak, mostek też ok. Może się już ktoś spotkał z takim problemem.
    Pozdrawiam MiQB
  • Poziom 10  
    Witam, pozwolę sobie podbić temat.
    Mam ten sam problem i to po raz drugi, rok temu wymieniany cały moduł koszt 600 zł.
    Przy próbie włączenia Indukcji wywala bezpiecznik, bez różnicówki. Ceramiczna działa bez problemu.
    Potrzebny był by schemat, jeśli ktoś miał podobny problem był bym wdzięczny za pomoc.
    Pzdr
    Kamil

2013-02-18
    Mała aktualizacja, dziękuje za pomoc @adrianarktos12

Bezpiecznik wywala przy próbie włączeniu pierwszego czy drugiego pola, ale przy polu z boost trzask dobiega z indukcji. Okazało się po wylutowaniu 4 tranzystorów iż dwa z nich od prawej (odpowiedzialne za pole boost) mają przebicie. Pozostałych bramka działa poprawnie.
    Dziwne jest że wszystkie prócz ostatniego są takie same G80N60UFD H50, ostatni to G80N60UFD H52

Zamówię sterowniki 4x G80N60UFD, 4x sterowniki A3120 (HCPL-3120), 4 rezystory. Dam znać co z tego wyjdzie
  • Poziom 2  
    Nie potrafię sobie poradzić z identycznym problemem.
    Czy udało ci się rozwiązać problem?
    Jeśli tak to jak?
  • Poziom 10  
    Witam,
    Po wymianie elementów płyta działała około 4 miesięcy potem sytuacja się powtórzyła.
    Uważam że problemem jest tu ceramika która nagrzewa dodatkowo radiator odprowadzający ciepło ze sterowników, postanowiłem więc nie poświęcać więcej swojego czasu ani pieniędzy na naprawę tej nie udanej konstrukcji.

Kupiłem pełną indukcję z którą nie mam problemów.

Jeżeli jednak ktoś będzie używał samej indukcji lub ma 4 pola indukcyjne, jak najbardziej polecam naprawę która zamyka się w około 120 zł + wasz czas (jeden moduł).

Pozdrawiam