Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm tigra qx 002 rozładował aku

arsen2-8 17 Lut 2012 07:58 1475 6
  • #1 17 Lut 2012 07:58
    arsen2-8
    Poziom 2  

Kochani jakiś czas temu kupiłem astre II z alarmem tigra qx 002 jak ustaliłem serwisowego przycisku nie widzę a problem polega na tym że tak jak zawsze wychodząc z garażu zamykam tylko central ale nie rygluję i tym samym nie właczam alarmu tak myślę?
    Rano astra ledwo wyje aku prawje wydojony co jest grane? Nie wiem co otym myśleć co mogło być przyczyną aku jest nowy. czy kończy się alarm poradzcie co zrobić co sprawdzić na co zwrucić uwagę?[/b]

0 6
  • #2 17 Lut 2012 08:11
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Zmierz pobór prądu z akumulatora "całej instalacji" samochodu oraz wepnij się amperomierzem w obwód zasilania centralki alarmowej.

0
  • #3 18 Lut 2012 10:37
    arsen2-8
    Poziom 2  

CameR napisał:
    Zmierz pobór prądu z akumulatora "całej instalacji" samochodu oraz wepnij się amperomierzem w obwód zasilania centralki alarmowej.

Wystąpiły nowe okoliczności brak kontrolki po przekręceniu kluczyka choc po naładowaniu i podłączeniu aku swieciła się stale nawet jak odpaliłwm astre sprawdziłem pobór jest na 0.02A po wyłączeniu wszystkiego.
    Drugiego dnia podładowałem aku i podłączyłem klemy ponownie swieci sie stale kontrolka ładowania brak wspomagania i miernik pokazuje brak ładowania odłączyłem klemę i podłączyłem jeszcze raz dziwne odgłosy z alternatora kotrolka po odpaleniu jeszcze chwilę sie świeciła a po chwili zgasła i pojawiło się wspomaganie choć na początku z oporami ale po chwili normalnie co teraz? Nie wiem czy mogę tak jeżdzić ?

0
  • #5 19 Lut 2012 19:19
    arsen2-8
    Poziom 2  

Jak był podłączony w aucie a alternator niby ładował nieswieciła sie kontrolka na postoju wydaje size wtedy było zwarcie i z 12.8 spadło na 12.2 i sprawdzałem na odłączonym z instalacji auta trzyma cały czas na tym samym poziomie

0
  • #6 20 Lut 2012 08:37
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

arsen2-8 napisał:
    Jak był podłączony w aucie a alternator niby ładował nieswieciła sie kontrolka na postoju wydaje size wtedy było zwarcie i z 12.8 spadło na 12.2 i sprawdzałem na odłączonym z instalacji auta trzyma cały czas na tym samym poziomie
    Nie bardzo potrafię zrozumieć co miałeś na myśli pisząc tą wiadomość.
    Najprościej - jeżeli masz problem z interpretacją pomiarów - zostaw w aucie wszystko tak jak było i zamontuj na kilka dni 100% sprawny akumulator z innego samochodu i po kilku dniach będziesz wiedział co się dzieje.

0
  • #7 21 Lut 2012 15:48
    arsen2-8
    Poziom 2  

juz wszystko jasne alternator do d.. popalone djody i cos tam jeszcze trzy paczki pękły ale jest teraz gicio.
    Miałem tylko nadzieję że przy tej okazji załatwię sprawy perkotania w cb radio ale nadal to samo więc sieje coś jeszcze.

0