Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 250-8 czerwona dioda mruga

mateusz-sc 17 Lut 2012 10:02 7265 8
  • #1 17 Lut 2012 10:02
    mateusz-sc
    Poziom 9  

Witam.

Problem z użytkowaniem tegoż podgrzewacza zaczął się dość niedawno. Kilka dni temu rurki zasilające dom zostały zamarznięte przy liczniku wody który jest w studzience poza domem, udało się je odmrozić i rozpoczął się problem. Gdy uruchamiam piecyk (zawór czerpalny ciepłej wody max. , pokrętło ustawienia temp. max. , oraz suwak regulatora wydatku gazu regulowany od min. do max.). Następuje odpalenie palnika pomocniczego, odpalenie palnika głównego (bezproblemowe odpalenie) i mruga czerwona dioda. Wszelka regulacja wpływa na temperaturę lecz jest to wartość dużo niższa od tej która była przed zamarznięciem. Dodatkowo powiem że elektroda jonizacyjna jest czysta, oraz filtr wody też jest czysty i brudny być nie może gdyż zastosowane są filtry wstępne 100 µm oraz 20 µm.

Czy spotkał się ktoś może z podobnym problemem?

0 8
  • #2 17 Lut 2012 10:40
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Skoro nie było wody, mogły się oberwać brudy z rur i nieco zablokować turbinę hydrogeneratora. Kręci wolniej i stąd to miganie diody. Odepnij od niego przewody i sprawdź napięcie jakie wytwarza (po odkręceniu wody)
    Może też padać wyświetlacz z diodami.

0
  • #3 17 Lut 2012 10:41
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

A czy filtry wstępne są sprawdzone i w razie potrzeby przeczyszczone? Może to one są zapchane a filtr w piecyku jest czysty?

1
  • #4 17 Lut 2012 11:13
    mateusz-sc
    Poziom 9  

Filtr w piecyku jest bardzo czysty, a wkłady filtrów wstępnych są wymienione na nowe. Turbinka daje ok. 1,5 V.

0
  • #5 18 Lut 2012 00:55
    mirrzo

Moderator na urlopie...

mateusz-sc napisał:
    Turbinka daje ok. 1,5 V.

Czyli pada "wyświetlacz".
    Chłodniejsza woda? hmm... może być wymiennik do pucowania.

0
  • #6 18 Lut 2012 20:24
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

W turbinie również jest filtr na wejściu wody pod zapinką.

0
  • #7 20 Lut 2012 12:03
    mateusz-sc
    Poziom 9  

Z tego co jeszcze udało mi się zauważyć to fakt że gdy podłączyłem do piecyka pompę obiegową ze zbiornikiem w celu płukania piecyka okazało się że dioda czerwona przestała migać. Może to być związane z wyższym ciśnieniem od pompy na krótkim obiegu niż ciśnieniu sieci wodociągowej. Nie znam sposobu postępowania wodociągów podczas mrozów czy zmniejszaj ciśnienie w sieci, a może gdzieś w innym punkcie jest jakaś niezauważona awaria na sieci. A filtry na pewno są czyste. Po wypłukaniu piecyka widać było sporo osadu z kamienia i swoistego szlamu, może więc gdy ciśnienie wzrośnie to awaria ustąpi. A odnośnie hydrogeneratora teraz ciężko stwierdzić czy było tam na pewno 1,5 V, taką dostałem informację, lecz może faktycznie przy zmniejszonym ciśnieniu sieci takiego napięcia nie ma.
    Jeszcze jedno takie pytanie czy hydrogenerator mogę zastąpić baterią 1,5 V?

0
  • #8 20 Lut 2012 12:54
    Bobbo
    Poziom 22  

Możesz .ale tylko do próby. Rób to ostrożnie.

0
  • #9 01 Sie 2012 10:26
    mateusz-sc
    Poziom 9  

Urządzenie się naprawiło... czy samo? To chyba będzie ciężko stwierdzić. Podłączyłem pompę obiegową do piecyka, pompa przetaczała płyn odkamieniający który znajdował się w pojemniku i przepływał przez wymiennik w obiegu zamkniętym. Na tym obiegu został włączony piec, i działał prawidłowo. Po powrocie do zasilania wodociągowego niestety problem nie zniknął, natomiast po jakimś czasie gdy duże mrozy ustały, problem przestał się pojawiać czyżby wspomniane przeze mnie we wcześniejszym poście ciśnienie sieci było obniżone z jakichś względów? Nie wiem. Lecz tak zakończyła się usterka związana z Junkersem.
    Pozdrawiam

0