Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki programator usb do bascoma avr

czesiu 17 Lut 2012 11:05 3090 4
  • #1 17 Lut 2012 11:05
    czesiu
    Poziom 33  

Chcę kupić programator pod usb do zastosowania z płytą testową do kursu Bascom AVR z edw (wyciąganie starego kompa z portem LPT stało się kłopotliwe). Początkowo chciałem wybrać jakiś układ do złożenia ze sklepu AVT, ale widzę że w allegro są znacznie tańsze, tyle że nie bardzo wiem czym sie między soba różnią, a nie chcę sie naciąć.
    Proszę o wskazanie modelu, który bez problemów będzie współpracował z Bascomem AVR (nie planuje używać innych programów). Używam AT90S2313 i ATtiny.

0 4
  • #5 24 Lut 2012 16:36
    Press
    Poziom 22  

czesiu napisał:
    Chyba zdecyduje się na to urządzenie. Wygląda na to, że sprzedawca ciągle pracuje nad softem. Ma też swoje forum dotyczące produktów.
    http://allegro.pl/multitool-programator-avr-usb-stk500v2-rs232-i2c-i2147817773.html
    Zobaczcie zanim mod skasuje link. Jak nie odradzicie to kupię.

Mam tego MultiTool i jako programator działa ok. Czasem tylko z jakiegoś powodu wchodzi na stałe w tryb aktualizacji oprogramowania i jedyne co mu wtedy pomaga to przełączenie do innego portu USB. Ale to nie jest jakaś wielka uciążliwość.
    Nie udało mi się go zmusić do pracy jako konwerter USB - RS232, ale może mam coś źle ustawione... Nie walczyłem z tym bo póki co nie było mi to bardzo potrzebne.
    Jedyny jak dla mnie mankament to to, że producent nie udostępnił jeszcze nowego oprogramowania, które wspomagałoby programowanie serii XMega, choć temat ten był poruszany na jego forum. Ale może z czasem się doczekam...

0
  Szukaj w 5mln produktów