Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner dekoder mini hd 2000 do telewizora Samsung LE32A656 i kina domowego Panas

mariusz836 17 Lut 2012 12:43 4075 3
  • #1 17 Lut 2012 12:43
    mariusz836
    Poziom 2  

Witam. Dostałem z Cyfrowego Polsatu dekoder mini hd 2000, niestety jest tylko jedno wejście hdmi, brak optycznego. Więc wysłałem do nich zapytanie jak moge podłączyć dekoder+ kino domowe Panasonic PT850+ telewizor Samsung LE32A656
    żeby mieć możliwość oglądania programów w standardzie Dolby Digital lub Dolby Digital Plus za pomocą HDMI. Taką możliwość gwarantuje jeden z punktów w danych ogólnych tego dekodera na stronie CP. Otrzymałem taką odpowiedź:(Informujemy, że podłączenie dekodera do telewizora poprzez kable HDMI gwarantuje cyfrową jakość obrazu jak oraz dźwięku.
    W związku z powyższym wyjaśniamy, że podłączenie kina domowego bezpośredni do odbiornika TV umożliwi odbiór dźwięku w systemie Dolby Digital.).
    W związku z tym mam pytanie, czy jest to prawda i czy dźwięk będzie 5.1.
    Nie znam się na tym więc liczę na Wasze podpowiedzi za które z góry dziękuje

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2012 18:12
    Olek II
    Moderator

Wszystko co napisali, jest prawdą, ale warunek jest jeden, na pytanie czy:

mariusz836 napisał:
    W związku z tym mam pytanie, czy jest to prawda i czy dźwięk będzie 5.1.

Owszem, pod właśnie warunkiem, że dźwięk 5.1, będzie nadawany. To tak, jakbyś chciał na radiu "Amator stereo" słyszeć dźwięk stereo, a jest nadawany mono.

-1
  • #3 21 Mar 2012 17:18
    czesław50
    Poziom 11  

OlkuII
    Porównanie trafne, ale czemuś się przyczepił radiu "Amator stereo" przecież dźwięku stereo nie usłyszysz także na nowoczesnym radiu jak program jest nadawany mono.
    Bronię starej myśli technicznej, wiec bez urazy ta aluzja.

0
  • #4 21 Mar 2012 17:30
    Olek II
    Moderator

czesław50 napisał:
    czemuś się przyczepił radiu "Amator stereo"

Oj kolego, nie przyczepił, ale akurat to miałem "w głowie". Mogłem napisać Pioneer stereo, lub jakiekolwiek inne radio które jest stereo, nie mogłem napisać Stolica, czy Sarabanda :D Chodziło o sens. To czysty przypadek. :|
    Pozdrawiam.

0