Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh WFL 1200 nie reaguje

kwiszniewski 17 Lut 2012 14:39 1595 2
  • #1 17 Lut 2012 14:39
    kwiszniewski
    Poziom 2  

Witam.

Od jakiegoś czasu miałem problemy z pralką WFL 1200. Zaczęło się od wymiany włącznika "Start" ( przycinał się , czasami nie łapał ). Zdarzało się że przy uruchamianiu pralki wywalało bezpieczniki na obwodzie. Wina była przepalająca się grzałka ( pojawił się nawet chwilowy błysk w lewej dolnym rogu pralki ). Wymieniłem grzałkę, w serwisie dali mi odpowiednik, podobno sami ich używają. Stara grzałka była niemal przepalona, po wyjęciu i oczyszczeniu z kamienia sama pękła w rękach. Niestety pierwszy raz grzałkę źle umocowałem i bęben uderzył w grzałkę, którą wybiło, poleciała woda. Pralkę wyłączyłem, ustawiłem na odpompowanie, ustawiłem prawidłowo grzałkę. Po uruchomieniu pralka pamiętała stary program ( odpompowanie ) ale zaczęła szaleć. Wodę powoli wylewała ale zmieniały się opcje pracy ( pracuje, gotowa do pracy ). Wodę przestała wylewać. Ustawiłem program, po kilku minutach ( ogólnie strasznie wolno zaczęła wykonywać operacje, jakby pamiętała stare cykle ) zaczęła napuszczać wodę ale jednocześnie wodę wylewała. Wciąż zmieniała tryb pracy ( pracuje, gotowa do pracy ) a w końcu przestała w ogóle reagować, jakby zasilanie do niej nie dochodziło. Nie uruchamia się. Wcześniej po wymianie włącznika "Start" pralka przy pierwszym cyklu prania wywaliła bezpiecznik.
    Co może być przyczyną takiego zachowania pralki. Pralka od dłuższego czasu pracowała coraz wolniej ( pranie dłużej trwało - ale to pewnie efekt uszkodzonej grzałki ).
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2012 22:20
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Lut 2012 20:57
    kwiszniewski
    Poziom 2  

Nawet uruchomiła się po kilku godzinach. Co z tego skoro uruchomiłem kilka programów i żadnego poprawnie nie wykonała. Na razie odstawiona, dobrze że druga jest pod ręką.

0