Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Behringer Xenyx 1202FX dla Dj ( Wodzireja ) opinie ?

17 Lut 2012 15:12 6445 4
  • Poziom 20  
    Witam zastanawiam się nad kupnem tego miksera http://muzyczny.pl/116162_Behringer-Xenyx-1202FX-mikser.html , lecz nie wiem czy jest wart zakupu:)
    Chciałbym się dowiedzieć czy ten mikser nie będzie zniekształcał wokalu przy śpiewaniu oraz czy w tej cenie kupie coś lepszego . Jestem początkującym dj wodzirejem .
    Mikser będzie pracował z laptopem , końcówką mocy t amp 1400 , mikrofonem Shure PG 48 XLR oraz kolumnami stx pa 1000 fr .
    Bardzo proszę o odp!
  • Moderator Akustyka
    Bez przesady. miksery aż tak głosu nie zniekształcają. Bardziej można mówić że coś szumi mniej lub bardziej. Przy posiadanej reszcie sprzętu, raczej nie zauważysz większej różnicy pomiędzy tym, a dużo lepszym mikserem.
    Mikser przeciętny budżetowy, w tej cenie nie oczekuj niczego więcej.
  • Poziom 43  
    Brydzio12346 napisał:
    czy ten mikser nie będzie zniekształcał wokalu przy śpiewaniu

Jeśli wszystkich gałek, w tym FX, nie odkręcisz do oporu, to nie będzie zniekształcał.
    Chciał bym jeszcze zwrócić Ci uwagę na fakt, iż nie ma korekcji na kanałach stereo, PFL, Mute.
    Może Xenyx 802 by Ci wystarczył?

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Mowisz , ze 802 bedzie lepszy ?
  • Poziom 12  
    Wprawdzie odkop, ale może się komuś przyda. używam większego brata tego miksera - Xenyx 1204FX i jest sprzęt poprawny, wart swojej ceny. W sam raz nadaje się do zastosowań półprofesjonalnych, małych kapel czy nagłaśniania małych imprez. Używam z paczkami aktywnymi LDM i szumy są na dobrym poziomie. Praktycznie nie przeszkadzają. Poza tym ma zasilanie fantomowe, efekty też nie są najgorsze, filtr dolnoprzepustowy 18 dB/oktawa, -3 dB przy 75 Hz. Przedwzmacniacze mikrofonowe też są przyzwoite. Jednym słowem urządzenie działa i jak pisałem jest warte swojej ceny. Nie wiem wprawdzie jak z trwałością bo u mnie pracuje kilkanaście razy w roku :)

I tu mały edit bo widzę, że 1202 chyba nie ma filtru dolnoprzepustowego.