Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partycja Recovery - przywracanie systemu i nie tylko

17 Lut 2012 15:52 4188 4
  • Poziom 34  
    Swojego czasu pamiętam jak robiłem za pomocą dyskietki z Ghostem obraz partycji systemowej. W razie czego taki obraz był na innej partycji nie systemowej i można było przywrócić system w ciągu ~3 minut do stanu w którym był robiony obraz.
    Do czego zmierzam. Dziś już rzadko które nowe komputery są wyposażone w stację dyskietek. Mało tego, niektóre laptopy (netbooki) nie mają napędu! Pozostaje więc bootowanie z USB. Marzy mi się dokładnie taki Ghost jak z tej magicznej dyskietki tyle, że bootowalny z pena. Swojego czasu często robiłem takie operacje jak stawianie systemów toteż taki obraz u kogoś u kogo często bywało mi przywracać system był nieoceniony. Jakoś wypadłem z interesu i dzisiaj zwracam się z zapytaniem o sposób na taki bootowalny pendrive z Ghostem?
    Dyskietkę nadal gdzieś mam ale co z tego skoro dziś już nie ma stacji dyskietek.
    Koniecznie powinien to być program (lub coś) bootowalny z pena, szybki, prosty i mały. Do robienia obrazów całych dysków lub wybranych partycji czyli do klonowania. Po prostu możliwości Ghosta muszą być.
    Liczę na mądre głowy kolegów z doświadczeniem w tej materii.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ciut obok ale i "w temacie" - na początek to: http://sites.google.com/site/shamurxboot/ żeby móc się od myślenia uwolnić, a potem iso Clonezilli, Paragona, Easeusa czy co tam sobie wymarzysz pojedynczo czy jako elementy jakichś zestawów narzędziowych.
    Część kategorii program ma predefiniowanych więc nawet nie trzeba nazw wymyślać (wpisywać).
    Zaletą jest to, iż zaraz można - przez QEMU - zweryfikować poprawność nagrania i prawidłowość bootowania.
  • Poziom 34  
    Świetna sprawa. Nie wiem tylko co wybrać z menu które się ukazuje po upuszczeniu pliku ISO na pierwszą zakładkę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeśli - a tak, jak rozumiem to u Ciebie wygląda - jest to program spoza listy zdefiniowanych, to musisz sprawdzić te opcje z emulacją - pokombinuj "na żywo", bo masz przed oczyma i program, który wybrałeś i Xboot z jego menu (z tego co pamiętam u mnie też bez metody prób i błędów się nie obyło gdy swoje zestawy tworzyłem).
  • Poziom 34  
    Dzięki wielkie! Już jestem "z powrotem" ;) Spreparowałem sobie działający pendrive z Gparted i Ghostem.

Dalej. Chciałbym się dowiedzieć jak przygotować partycję i co ma na niej być aby móc z niej korzystać pod F11 w Biosie.
    HP System Recovery
    Trochę informacji jakie do tej pory znalazłem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1121312.html - to samo robi Gparted -> Manage Flags -> diag
    Jednakże dalej nie wiem co ma być na tej partycji aby zautomatyzować proces przywracania systemu którego to obraz byłby na tej partycji. Nigdy tego F11 nie używałem więc nawet nie wiem jak to było oryginalnie a partycję recovery już dawno temu usunąłem. Teraz gdy naciskam F11 to nic się nie dzieje, jakby ignorowało jego naciśniecie.