Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Aquos LC-46DH77E - Tryb serwisowy.

17 Lut 2012 16:06 26651 3
  • Poziom 24  
    Witam.

Czy ktoś z kolegów zna sposób wejścia w tryb serwisowy ? Dodam że sposób z V- i INPUT nie działa tutaj.
    Chciałbym wykonać Factory reset gdyż podejrzewam że coś się namieszało w pamięci.Podczas kiedy odbiornik był na czuwaniu wielokrotnie elektrycy wyłączali prąd. Teraz odbiornik pracuje normalnie ,jednak raz na 2-3 dni całkowicie nie chce się uruchomić. Zapala się zielony led ,ale obrazu i głosu nie ma,a panel nie jest podświetlony -z takiego stanu niee można odbiornika wyłączyć do standby aby zapaliła się czerwona dioda -stan taki trwa czasami kilka minut i po tym czasie odbiornik nagle rozpoczyna pracę ,albo trwa w takim letargu do momentu kiedy zielony led zaczyna mrugać. Następnego dnia ,niezależnie od tego czy odbiornik był odłączony od sieci czy pozostawiony w standby po włączeniu normalnie rozpoczyna pracę i działa wszystko ok. Ostatnio działał 4 dni bez zarzutu, a dziś rano nie chciał się uruchomić. Potem za którymś razem wystartował normalnie. Podczas stanu kiedy nie ma obrazu wszystkie napięcia są prawidłowe. Nie reaguje także na zamrażanie i nagrzewanie. Odbiornik jest mojego kolegi który twierdzi że przed zdarzeniem wszystko było idealnie.
    pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Zazwyczaj
    Cytat:
    How to enter the service menu Sharp TV?
    LOG IN
    1. Turn off the TV button "ON / OFF" on the TV.
    2. Press and hold the "VOLUME" and "MENU" button on the TV turn "ON / OFF". Buttons "VOLUME" and "MENU" do not let go until the TV turns on the screen. In the upper left corner to light up any inscription. I have the letter "k" and not under 111.
    3. Press simultaneously the "PR" and "MENU".

W LC-xxDH57E napisano

Cytat:
    2. Entering and exiting the adjustment process mode
    1. Press the “MAIN POWER” key on the set of running TV set to force power off.
    (Or, unplug the AC power cord of running TV set to force power off.)
    2. While holding down the “ (-V)” and “INPUT” keys on the set at once, press the “MAIN POWER” key on the set to turn on the power.
    The letter “K” appears on the screen.
    3. Next, hold down the “ (-V)” and “P (down )” keys on the set at once.
    Multiple lines of orange characters appearing on the screen indicate that the set is now in the adjustment process mode.
    If you fail to enter the adjustment process mode (the display is the same as normal start up), retry the procedure.
    4. To exit the adjustment process mode after the adjustment is done, press the MAIN POWER key and turn off a power supply. or unplug the AC
    power cord to force power off.
    (When the power is turned off with the remote controller, once unplug the AC power cord and wait for 10 seconds before plug it in again.)

p.s

Sharp lLC-46DH77 na : (matryca LK460D3LW8AY + T-CON: MDK 336V-0 W
    PSU: DPS-277BP-1A
  • Poziom 24  
    Witam.

Dzięki Lisek jednak żadna z tych podpowiedzi nie działa na ten odbiornik. Chyba że coś źle robię. A procedurę wykonywałem na kilka sposobów. Działający odbiornik wyłączałem pilotem (zapalała się czerwona dioda). Potem wyłączałem przyciskiem power na klawiaturze lokalnej ,następnie wciskałem V- i Menu i włączałem odbiornik trzymając przyciski wciśnięte. Po pojawieniu się podświetlenia widziałem że odbiornik wykonuje funkcję V- albo włącza menu w zależności który przycisk pierwszy został wciśnięty przed włączeniem .To samo dzieje się podczas prób z przyciskami V- i INPUT . Próbowałem także robić to samo wyciągając kabel sieciowy z gniazdka , wciskając w/w przyciski i wkładając kabel do sieci. Nic to nie zmieniało.

pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Witam.

Po około 200 próbach odbiornik wreszcie łaskawie raczył wejść w tryb serwisowy. Próbowałem tyle razy wyłączając działający odbiornik z gniazdka -wciskając V- i INPUT i wkładając przewód sieciowy do gniazdka z wciśniętymi w/w przyciskami na klawiaturze lokalnej. Po tylu próbach odbiornik wreszcie wszedł w tryb i po zrobieniu resetu do ustawień fabrycznych odbiornik działa już kilka dni bez zarzutu. Dziękuję kol. Liskowi za pomoc.

pozdrawiam.