Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon cyfrowy samsung czym zastąpić

AB47 17 Lut 2012 17:31 2095 6
  • #1 17 Lut 2012 17:31
    AB47
    Poziom 27  

Witam.
    Słyszałem kiedyś że mikrofony cyfrowe w samsungach można zastąpić zwykłym mikrofonem (choćby takim z e250) i rezystorem.
    Robił ktoś kiedyś coś takiego ? Mógłby ktoś opisać co i jak należy wlutować ?
    Telefony z mikrofonami cyfrowymi są dosyć drogie, więc nie chce próbować na ślepo co i jak zlutować.
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 6
  • #2 17 Lut 2012 23:14
    djjack
    Poziom 27  

Jak sama nazwa wskazuje cyfrowy bez zamiennika analogowy tak .

0
  • #3 18 Lut 2012 06:44
    AB47
    Poziom 27  

I jak to zrobić ? Wiem że ludzie robią takie rzeczy choćby w nokii 6303.

0
  • #5 18 Lut 2012 11:40
    wiśniowy18
    Poziom 33  

djjack napisał:
    6303 jest mic cyfrowy wiec nie wstawisz nic innego tz mic plus rezystor .
    Przedstawiam linka jak zamienia sie mic analogowy https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1722549.html#8315265

Masło maślane najpierw mówisz że nie zastąpisz mikrofonu cyfrowego analogowym, a za chwilę podajesz link jak zastąpić mikrofon cyfrowy mikrofonem analogowym :D

Mało doświadczeni serwisanci mylą mikrofony, bo nie patrzą na schemat i każdy mikrofon zamknięty w metalowej puszce jest dla nich mikrofonem cyfrowym :D Np. SE k750 tam w metalowej puszce jest zwykły mikrofon + jakiś scalaczek przedwzmacniacz albo jakies dopasowanie do reszty układu (nie wnikałem nigdy co bo i tak wymieniam cały mikrofon :D

w noki 6303, 6500s itp jest również mikrofon analogowy w metalowej puszce ale razem z przetwornikiem analogowo cyfrowym z którego sygnał do procesora trafia w postaci schodków czy jak to inaczej nazywają próbek :D i takiego mikrofonu nie zastąpimy żadnym innym analogowym no chyba że byśmy dołożyli odpowiedni przetwornik A/C ale to raczej nieopłacalne :D

0
  • #6 18 Lut 2012 14:50
    djjack
    Poziom 27  

Proszę czytać ze zrozumieniem i jak jestes taki fantastyczny to byś wiedział ze pierwsze zdanie ma kropke i tyczy sie mikrofonów cyfrowych a drugie mikrofonów anologowych i niestety nie jest to nokia tylko samsung .Mało doświadczeni serwisanci nawet nie wiedza jak sie czyta schemat a według ciebie mozna czytajac oto zdanie (Masło maślane najpierw mówisz że nie zastąpisz mikrofonu cyfrowego analogowym, a za chwilę podajesz link jak zastąpić mikrofon cyfrowy mikrofonem analogowym)Ciekaw czy w motce V3 też jest cyfrowy mikrofon bo według ciebie ma metalowa obudowę pewnie tak profesjonalizm na wysokim poziomie .
    Tak dla wszystki ze zrozumieniem mikrofonów cyfrowych nie można zamieniać tylko wymieniać na takie jakie były ze specyfikacja programową czyli musi sie dogadac z prockiem po lini data i clk .
    Kolejne zdanie mikrofony analogowe mozna podmieniać zamieniac itd byle zeby działał . :D :D :D
    Oczywiście obudowa nie ma znaczenia może być nawet drewniana :D :D :D

0
  • #7 18 Lut 2012 15:30
    wiśniowy18
    Poziom 33  

djjack napisał:
    Ciekaw czy w motce V3 też jest cyfrowy mikrofon bo według ciebie ma metalowa obudowę pewnie tak profesjonalizm na wysokim poziomie .

Ty czytaj ze zrozumieniem i mnie nie obrażaj bo ja ciebie nie obrażam :D Przeczytaj jeszcze raz

wiśniowy18 napisał:

Mało doświadczeni serwisanci mylą mikrofony, bo nie patrzą na schemat i każdy mikrofon zamknięty w metalowej puszce jest dla nich mikrofonem cyfrowym :D Np. SE k750 tam w metalowej puszce jest zwykły mikrofon + jakiś scalaczek przedwzmacniacz albo jakies dopasowanie do reszty układu (nie wnikałem nigdy co bo i tak wymieniam cały mikrofon :D

0