Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Ka 1,3 2001- przejściowe osłabienie hamulców

wojtek2812 17 Lut 2012 18:54 888 2
  • #1 17 Lut 2012 18:54
    wojtek2812
    Poziom 22  

Witam. Rzecz dotyczy wyżej wymienionego problemu. Było tak- po wjechaniu w dość głęboki śnieg coś zaczęło buczeć w kole lewym przednim. Towarzyszyło temu mocne osłabienie hamulców i ściąganie w lewo. Pedał zachowywał się normalnie, nie wpadał za głęboko w podłogę i nie był specjalnie twardy. Zatrzymałem się i zgasiłem silnik. Nacisnąłem kilkukrotnie pedał hamulca by stwardniał. Wcisnąłem i odpalam. Nie wciągnęło go od razu. Dopiero jak nacisnąłem drugi raz. Dojechałem do domu, obejrzałem klocki- wszystko ok, są w miarę świeże. Po jakichś 30 minutach postoju odpaliłem samochód z wciśniętym pedałem, ładnie go zassało. Pojeździłem trochę- hamulce brzytwy. Sprawdziłem jeszcze raz działanie serwa odpalając go z wciśniętym pedałem- za pierwszym razem zgasł, za drugim nie. Ruszałem przewodem podciśnieniowym serwa przy pracującym na biegu jałowym silniku jednak nie zaobserwowałem żadnych wahań obrotów. Awaria jakby sama ustąpiła a to raczej niepożądane bo może wrócić w najmniej oczekiwanym momencie. Co szanowne grono fachowców o tym sądzi?

• #2 18 Lut 2012 11:29
    wacekgacek
    Poziom 16  

Zima!Coś złapało a teraz jest dobrze to i tak nie znajdziesz co.

• #3 18 Lut 2012 11:46
    wojtek2812
    Poziom 22  

Jaka zima? Toż temperatura +5*C u mnie wczoraj była.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo