Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MS office word 2007 - błąd 0x80070570 nie moge otworzyć pliku

uklad_dw 17 Feb 2012 19:06 8062 11
 • #1
  uklad_dw
  Level 9  
  jak prócuje otworzyć dokument na którym pracowałem 5 minut temu to wyświetla się błąd

  "dokument xxx.docx spowodował poważny błąd, gdy był otwarty po raz ostatni. Czy chcesz kontynuować jego otwieranie??

  klikam kontynuuj i nic

  a to jest w pomocy:
  Ten błąd można napotkać podczas próby otwarcia pliku oznaczonego jako uszkodzony lub wyłączony przez aplikację pakietu Microsoft Office.  (Błąd ten będzie się pojawiać przy każdej próbie otwarcia pliku) nawet wtedy, gdy plik został odzyskany lub naprawiony. , a ponadto inne aktualnie otwarte pliki lub programy będą zawieszane.
  Plik znajduje się na liście Elementy wyłączone, ponieważ spowodował błąd aplikacji lub jej zamknięcie więcej niż raz podczas poprzednich prób otwarcia pliku..
  Programy Microsoft Project, Microsoft SharePoint Designer i Microsoft OneNote: Jeśli plik został poprawnie odzyskany, zastąpiony lub usunięty, można go usunąć z listy wyłączonych plików (ponownie włączyć ten plik). W tym celu wybierz menu Pomoc, kliknij polecenie Microsoft Office <nazwa_aplikacji> - informacje, a następnie kliknij przycisk Elementy wyłączone. Zaznacz wyłączone elementy, które chcesz ponownie włączyć, a następnie kliknij przycisk Włącz.
  Microsoft Outlook, Microsoft Visio, Microsoft Publisher i Microsoft InfoPath: Jeśli plik został poprawnie odzyskany, zastąpiony lub usunięty, można go usunąć z listy wyłączonych plików (ponownie włączyć ten plik). W tym celu z menu Narzędzia wybierz polecenie Centrum zaufania, a następnie wybierz polecenie Dodatki. Na liście Zarządzaj kliknij strzałkę i wybierz pozycję Elementy wyłączone, kliknij przycisk Przejdź, a następnie wybierz wyłączony element, który chcesz włączyć ponownie.
  Microsoft Access, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint i Microsoft Word: Jeśli plik został poprawnie odzyskany, zastąpiony lub usunięty, można go usunąć z listy wyłączonych plików (ponownie włączyć ten plik). W tym celu kliknij przycisk pakietu Microsoft Office, a następnie kliknij przycisk Opcje programu <nazwa aplikacji>. Na liście Zarządzaj kliknij strzałkę i wybierz pozycję Elementy wyłączone, kliknij przycisk Przejdź, a następnie wybierz wyłączony element, który chcesz włączyć ponownie.
  Ponowne włączenie pliku nie gwarantuje, że aplikacja będzie mogła go otworzyć. Plik należy odzyskać z kopii zapasowej lub nieuszkodzonego odzyskanego pliku.


  robię i nic się nie dzieje


  czy coś jeszcze da się zrobić???
 • #2
  appcontrol
  Level 19  
  Dzieje się tak dla każdego dokumenty który Ty utworzysz, czy dla np dok z OpenOffice w .doc też?
 • #4
  uklad_dw
  Level 9  
  plik jest zapisany na pendrive firmy sandisk - z aplikacją u3
  nigdy nie sprawiał problemów. jeśli chodzi o infekcje to mam oryginalnego kaspersky-ego, ale problem pojawił się gdy ściągnąłem jakieś rozporządzenie z str internetowej (a może to tylko zbieg okoliczności)
  wszystkie inne dokumenty na kompie się otwierają problem jest tylko z tym jednym plikiem - bardzo i tak się składa że ma on ponad 130 stron i jest bardzo ważny!!!
 • #5
  iamtheone
  Level 26  
  Możliwe, że podczas dokonywania modyfikacji w pliku, wyjąłeś przedwcześnie pendrive z komputera, przez co plik uszkodził się.
 • #6
  appcontrol
  Level 19  
  Czy otwierając plik w DocX również zauważysz błąd?
 • #7
  uklad_dw
  Level 9  
  Napewno nie wyjąłem pendriva za wcześnie - bo robię to dopiero na koniec pracy.

  Plik był zapisany w docx - pracuje na MS office "STARTER"

  Jak się otwiera tryb awaryjny to jest pusty plik i na chcilę zawiesza sie word.

  Jakby ktoś znał sposóba na odzyskanie treści tego pliku to proszęo o pomoc.
  Ważne były dla mnie uwagi i komentarze w tym pliku, a to że na formatowanie poświęciłem kilka godzin to już jakoś przeżyje.
 • #8
  Logan
  Level 30  
  Czy przed wyjęciem pendriva używa Kolega opcji "Bezpieczne usuwanie sprzętu" ?
  Ludzie dzielą się na dwie grupy, na tych którzy robią kopie bezpieczeństwa i na tych, którzy będą je robić.
 • #9
  uklad_dw
  Level 9  
  Nie używam tej opcji, ale z tym pendrive pracuję juz od ponad roku i nigdy tego nie robiłem, zawsze moja praca wygladała tak samo i było ok.

  przed chcwilą włóżyłem pena do kompa i wyskoczył komunikat - "przed rozpoczęciem pracy nalezy sformatować pamięć" czy coś takiego.

  w innym kompie działa i skopiowałem pozostałe pliki (poza tym który jest uszkodzony), ponadto postanowiłem przeskanować ponownie pena tym razem Avastem i wyskoczył komunikat - "nie można ukończyć skanowania" w wynikach pojawił sie pechowy plik i Avast - jako uszkodzony i nieczytelny, poddał go kwarantannie.

  To są jakieś jaja!!!!

  Znajomy mi powiedział żeby zmienić rozszeżenie pliku na .rar i można go otwożyć i zobaczyć co jest w środku co wy o tym sądzicie, ja teraz nie mam możliwości bo w pracy nie ma Rar-a
 • #10
  Logan
  Level 30  
  uklad_dw wrote:
  Znajomy mi powiedział żeby zmienić rozszeżenie pliku na .rar i można go otwożyć i zobaczyć co jest w środku co wy o tym sądzicie, ja teraz nie mam możliwości bo w pracy nie ma Rar-a


  Od razu zmień na avi to sobie filmik obejrzysz...
  Zobacz tutaj
 • #11
  uklad_dw
  Level 9  
  Witam

  Problem nie został rozwiązany, zrobiłem wszystko jeszcze raz ale jak ktos rozwiąże mój problem i poda sposób na odzyskanie danych z tego pliku to będę bardzo wdzięczny. Niestety nie mogę wrzycić tego pliku do sieci bo to poufne dane firmy.

  pozdrawiam
 • #12
  paweliw
  IT specialist
  Możesz spróbować programu Word Fix o ile plik nie był zabezpieczony hasłem. W wersji demo ma ograniczenia ale spróbować nie zaszkodzi.