Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie audio z TV do DVD probl. z optical

sakary 17 Lut 2012 19:13 4442 9
  • #1 17 Lut 2012 19:13
    sakary
    Poziom 10  

Witajcie ja mam taki problem, chciałem podłączyć dźwięk z telewizora LG 42LE5500-ZA, na kino domowe LG LH-T751TB, wyjściem z TV jack słuchawek i podłączeniu do wejścia chinch w kinie domowym i po przestawieniu na AV1 jest wszystko ok, ale zauważyłem że TV ma wyjście "optical digital audio out" kabelek znalazłem podłączyłem do kina "optical in" i ... kicha czerwone "światełko" sygnał jest. Nic nie działa studiowałem instrukcję i wina może leżeć po stronie TV bo kino "widzi" sygnał audio "gdy częstotliwość próbkowania nnego urządzenia mieści się w zakresie 32 ~ 96 kHz. Czy orientujecie się jaka może być częstotliwość wyjścia opticaj telewizora ?? I czy da się jakoś jeszcze unormować sygnał by wspólnie się widziały??

0 9
  • #2 18 Lut 2012 02:11
    Zenek
    Poziom 30  

Wyłączyłeś głośniki w menu "audio" telewizora?

0
  • #3 20 Lut 2012 17:28
    sakary
    Poziom 10  

Tak wyłączyłem w ustawieniach i nic :( może to brak dopasowania częstotliwości??

0
  • #4 21 Lut 2012 08:51
    Zenek
    Poziom 30  

Nie spotkałem się z różnymi standardami w tej dziedzinie. Tym bardziej, że oba urządzenia to sprzęt domowy i w dodatku tej samej firmy. Sprawdź wejście digital w kinie domowym na jakimś innym sprzęcie. Najprościej na zwykłym odtwarzaczu dvd, nawet najtańsze mają zazwyczaj wyjście optyczne. Do tego płyta dvd z jakimś fimem.
    p/s Oczywiście masz wybrane av1 opt.

0
  • #5 24 Lut 2012 21:28
    sakary
    Poziom 10  

A długość i jakość tego kabelka optycznego ma wpływ na sygnał? Chyba to światłowód tak?

0
  • #6 25 Lut 2012 09:04
    intenso
    Poziom 38  

Długość i jakość kabla optycznego nie wpływa na jakość dźwięku tym bardziej w domowych warunkach gdzie odległości są niewielkie.

0
  • #7 25 Lut 2012 21:50
    leszekpo59
    Poziom 26  

sakary napisał:
    Witajcie ja mam taki problem, chciałem podłączyć dźwięk z telewizora LG 42LE5500-ZA, na kino domowe LG LH-T751TB, wyjściem z TV jack słuchawek i podłączeniu do wejścia chinch w kinie domowym i po przestawieniu na AV1 jest wszystko ok, ale zauważyłem że TV ma wyjście "optical digital audio out" kabelek znalazłem podłączyłem do kina "optical in" i ... kicha czerwone "światełko" sygnał jest. Nic nie działa studiowałem instrukcję i wina może leżeć po stronie TV bo kino "widzi" sygnał audio "gdy częstotliwość próbkowania nnego urządzenia mieści się w zakresie 32 ~ 96 kHz. Czy orientujecie się jaka może być częstotliwość wyjścia opticaj telewizora ?? I czy da się jakoś jeszcze unormować sygnał by wspólnie się widziały??

Witam. Miałem troszke podobną sytuacje do Twojej. U mnie to sprzęt też LG, bo TV to LG 32 LD 750 a kino LG HT503TH. Kombinowałem na różne sposoby ( łącznie z wyłączeniem głośników w TV) ale bez skutku. Dopiero wymiana przewodu optical usunęła brak głosu w kinie.Obecnie głos z TV mam na kinie domowym i co ciekawe, niezależnie, czy głośniki mam włączone, czy też nie. Myśle, że u Ciebie może być też ta przyczyna. Pozdrawiam - leszekpo59

0
  • #8 29 Lut 2012 20:03
    Zenek
    Poziom 30  

Wymiana kabla to dobry pomysł. A co do długości- specyfikacje techniczne najczęściej stosowanych w sprzęcie nadajników optycznych mówią o 20 metrach światłowodu jako maksymalnej długości. Zatem jest trochę zapasu ;-)

0
  • #9 29 Mar 2012 08:57
    sakary
    Poziom 10  

Ale to co kabel nie uszkodzony nie przekazywał dobrze sygnału? postaram się sprawdzić ta tezę dzięki

0
  • #10 29 Mar 2012 15:14
    leszekpo59
    Poziom 26  

sakary napisał:
    Ale to co kabel nie uszkodzony nie przekazywał dobrze sygnału? postaram się sprawdzić ta tezę dzięki

Witam. Uszkodzenie kabla objawiło się kompletnym brakiem sygnału ze źródła dźwięku do kina. Po wymianie kabla, jest wszystko bardzo dobrze. Pozdrawiam - leszekpo59

1