Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki z wieży thomson altima 3400 podłączenie

setsu 17 Lut 2012 19:59 2592 14
  • #1 17 Lut 2012 19:59
    setsu
    Poziom 10  

Witam.Tak jak w temacie mam mały problem.Kupiłem amplituner pioneer SX205RDS On ma 8 zacisków do podłączenia głośników zaciski A są od 4 do 16 ohm a zaciski B od 8 do 32 ohm.Mój problem polega na tym te głośniki, które mam mają 2 kable z siebie wychodzące wychodzą z niej 2 kable 2 żyłowe niebieski -czarny,czerwony czarny.Jeden kabel jest dla basów jeden dla tonów wyższych.Na tabliczce znamionowej głośników pisze: front speaker 40W impendance 6ohm dla drugiego kabla(głośnika) speaker 15W 6 ohm.Jak to podłączyć do wzmacniacza żeby niczego nie spalić?Z góry wielkie dzięki za pomoc:)

0 14
  • #2 17 Lut 2012 21:37
    Prezes2837
    Poziom 9  

Nie zabardzo cie zrozumiałem z kolumn powinien wychodzić jeden kabel 2 żyłowy czyli + i - nie? No i podpinasz + do + w amplitunerze i - do - i tyle, a jak rzeczywiście wychodzą te 4 kable no to połacz je + z + i - z - i tak podepnij chyba dobrze zrozumiałem i to powinno być ok ale lepiej żeby sie jeszcze ktoś wypowiedział jestem początkujący : D

0
  • #3 17 Lut 2012 21:40
    setsu
    Poziom 10  

Dodam jeszcze zdjęcie tego wzmacniacza z tyłu żeby było jak to wygląda od strony tych zacisków i wejść chinch

Dodano po 2 [minuty]:

to tył wzmacniacza

0
  • #5 17 Lut 2012 22:43
    setsu
    Poziom 10  

Z tych kolumn nie wychodzą 4 kable tylko 2 kable dwu żyłowe wyobraź sobie kabel głośnikowy razy 2 wychodzący z tego głośnika jeden czerwono czarny a drugi niebiesko czarny jeden jest dla głośników wyższych tonów a jeden dla otworu bass refleks i zakończony jest końcówką chinch.W tej wieży oryginalnej od tych głośników były wejścia chinch na ten kabel i 4 zaciski na reszte żył ale wieża padła więc kupiłem wzmacniacz bo kolumny dobrze grają.

Dodano po 50 [minuty]:

Te głośniki wyglądają tak jak w załączniku i ten niebiesko czarny kabel z tyłu ,który widać jest zakończony chinchem a ten czarno czerwony ma wystające druty które wpina się w zaciski może ktoś pomoże jak to podłączyć?

0
  • #6 17 Lut 2012 22:47
    setsu
    Poziom 10  

Dodam jeszcze zdjęcie wieży z tyłu, która była oryginalna dla tych głośników na zdjęciu wieży tam nad zaciskami są dwa gniazda chinch i tam wpinało się te niebiesko czarne kable z głośników a we wzmacniaczu, który zakupiłem tak jak w temacie jak to podłączyć żeby nic nie spalić?

0
  • #7 17 Lut 2012 22:59
    Prezes2837
    Poziom 9  

A próbowałeś w ogóle jakoś to podłączyć? uwierz mi jak źle podłączysz nic sie nie stanie ani wzmacniaczowi ani kolumnie, spróbuj podłączyć samym czerwono-czarnym (nie ten z chinche) i wydaje mi sie że to powinno zagrać :D

1
  • #8 18 Lut 2012 00:04
    setsu
    Poziom 10  

No właśnie nie próbowałem podłączać bo boje się ,że coś spale tym bardziej ,że poziom A impendancje od 4 do 16 ohm a poziom B od 8 do 32 ohm więc czerwono czarne kabelki moge podłączyć pod poziom A ale te niebiesko czarne musze gdzieś podłączyć bo jak ich sie nie podłączy to dźwięk jest taki mdły jak by z oddali nie może być nie podpięte a tych niebiesko czarnych nie moge dać pod B bo głośniki są 6 ohm a te wejścia są od 8 do 32 ohm więc moge spalić wzmacniacz.

0
  • #9 18 Lut 2012 00:28
    Prezes2837
    Poziom 9  

Tak nigdy nie spalisz wzmacniacza oba przewody powinny byc podpiete w jednym kanale najlepiej w A ale jak przerobić te chinch to nie wiem : D musiał bym to widzieć, zaglądnij do kolumny jak to jest zrobione i cos wykombinuj a i jeszcze jedno próbuj jak chcesz jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz czy smiga a na pewno nic nie spalisz anie nie uszkodzisz tylko jak sprawdzaj dawaj głośność na potencjometrze stosunkowo małą i tak zobaczysz czy działa... jeszcze raz powtarzam nic nie spalisz!

0
  • #10 18 Lut 2012 00:51
    setsu
    Poziom 10  

No właśnie wszyscy wszędzie piszą(nawet gościu, od którego kupiłem wzmacniacz)mówił żeby te kable jakoś zmostkować a nie podpinać 6 ohm pod rząd B czyli 8-32 ohm-y bo jak wzmacniacz ma na wyjściu więcej ohm niż kolumna to wzmacniacz się przesterowuje co prowadzi do grzania się jego i w końcu się spali.Co do chinchy to jest proste moge rozwalić uciąć chincha i ściągnąć kawałek izolacji i tyle druty na wierzchu i moge to wpinać tylko ,że jest następny myk taki ,że wszystkiego nie wepnę do rzędu A bo nie wiem czy te obydwa kabelki współpracują ze sobą czy mają całkiem osobne pobory mocy itd.a jeśli wepnę je szeregowo to będzie 6+6 ohm to 12 mi wyjdzie na głośnik i znowu problem czy niebieski ma biegun + czy co?czerwony to na pewno + czarny od niego - a niebiesko czarny?nie wiadomo do czego na jakie bieguny są a polaryzacje warto zachować

0
  • #11 18 Lut 2012 10:44
    Prezes2837
    Poziom 9  

No to jak tak ja już nie wiem na twoim miejscu próbował bym wszystkiego jak nie podgłosnisz za duzo prawdopodobnie nic nie przesterujesz.A i wydaje mi sie że jak utniesz chinch to tam nie bedzie jednego przewodu tyle odemnie...

0
  • #12 18 Lut 2012 12:01
    setsu
    Poziom 10  

No na niskiej głośności może i bym nic nie przesterował ,jeśli utne chincha to itak będą tam dwie żyły bo w tego chincha wchodzą dwie żyły także co do ucięcia jego jestem pewny ,ze tak moge.Ale wpadłem na nowy pomysł sprawdze miernikiem na zwarciówce te kable po prostu połącze je ze sobą szeregowo i sprawdze czy jest tam jakieś połączenie ich między sobą.Jeśli jest to te chinche w wieży sprawdze voltomierzem gdzie jest + i gdzie - i już będe wiedział który z niebiesko czarnego przewodu jest plusem a który minusem.Połącze ten przewód czarno czerwony z czarno niebieskim szeregowo czyli będę miał zamiast 6 ohm to 12 ohm czyli będę mógł wpiąć w rząd A te głośniki bo one mają tolerancje od 4 do 16 ohm.Dobrze kombinuje nie?:)

0
  • #13 18 Lut 2012 12:45
    Prezes2837
    Poziom 9  

No ja mysle że to jest dobry pomysł musisz po prostu jakoś to wymyślić samemu ale tym sposobem powinienes dojść do skutku :D

0
  • #14 18 Lut 2012 13:01
    setsu
    Poziom 10  

No ja myśle ,ze tak jak zrobie będzie ok.Głośniki 12 ohm przy wzmacniaczu 4-16 ohm może nie dostaną zbyt wysokiej mocy ale to co takie 40W i tak wystarczy żeby trwale uszkodzić słuch przy długim słuchaniu już nie mówiąc ,że zamiatało by mi to każde śmieci z pod okna ,poza tym nie moge słuchać zbyt głośno też muzyki bo sąsiedzi by mnie zjedli czasem chce jak ktoś wpada podkręcić troche głośność bardziej niż zwykle i wystarczy głównie zależy mi na tym żeby to wszystko działało i nic się nie spaliło, tak że myśle ,że ten sposób będzie odpowiedni.Nie zamykam jeszcze tematu jak pokombinuje i będzie działało(lub nie)to tu napisze tutaj efekty.

0
  • #15 20 Lut 2012 19:34
    setsu
    Poziom 10  

No zrobiłem już to wszystko działa jak natura chciała.Podłączyłem to tak jak pisałem w poście wyżej i działa nic nie harczy nie ma szumów wzmacniacz sie nie grzeje wszystko git.Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo