Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agd do kuchni beko czy mastercook?

17 Lut 2012 20:17 9830 19
  • Poziom 2  
    Witam,
    Muszę zdecydować jakie agd do kuchni.
    Wstępnie po wizytach w sklepach z agd wybrałam dwa zestawy:
    *BEKO: *

Lodówka: GNE 60500X lub GNE 114612X
    Zmywarka: DIS 5831
    Piekarnik: OIM 25500X
    Płyta: HIS 64221S lub HIS 64220S
    Okap: CTB 6407 X
    Mikrofalówka: MWC 2010 EX

*MASTERCOOK: *

Lodówka: LCV-920 NFX VAC lub LCTD-920 NFX
    Zmywarka: ZBI-11478 IT lub ZBI-11456 IT
    Piekarnik: MF-815 ATCX lub MF-870 ACTX
    Płyta: 4MI-4GLSTX lub 2CMI-4GLST lub 4CMK-4GLS lub 2CMI-4GLS
    Okap: WT-Smel 60X
    Mikrofalówka: MM-17GEX

Proszę o opinie, czy któryś z nich jest ok, a może powinnam wybrać zupełnie inną firmę,

Pozdrawiam,
  • Poziom 32  
    W tym wypadku skierowałbym się w stronę Mastercooka.

rosolia napisał:
    może powinnam wybrać zupełnie inną firmę,

Wszystko zależy od funduszy na sprzęt.
  • Poziom 2  
    miło by było gdyby starczyło 10 tyś
  • Poziom 32  
    Wszystko zależy, jakie super bajery mają być w sprzęcie. Sam szukałem sprzętu nie dawno, więc się naoglądałem po 'setek" sztuk.

Na pewno zmywarkę wybrałbym Boscha lub Siemensa.
    Okap - w moim przypadku Faber
    Piekarnik - jeśli Tobie odpowiada ten Mastercook - OK, możesz zainteresować się jeszcze Boschem/Siemensem, Electroluxem.
    Płyta - przemyśl sobie dobrze układ palników i ich rozmieszczenie - z doświadczenia polecam, aby najmniejsze palniki były z tyłu - zdarzało się tak, że topiła się listwa przyblatowa. Radzę też to obejrzeć na żywo i sprawdzić stabilność rusztów.
    Lodówka - jeśli NoFrost - LG, Samsung, może też Bosch/Siemens, Electrolux; jeśli normalna to jestem za Electrolux, Siemens, Bosch. Nie jestem natomiast za Liebherrem.
    Mikrofalówka - mam starego Ignisa (whirlpool) i nie mam zamiaru jej wymieniać - jeśli już miałbym zmieniać, wybrałbym teraz Panasonica. Myślę, że tutaj większość będzie spełniała oczekiwania, byle by nie brać jakieś no name itp..
  • Poziom 10  
    Amica ma fajne piekarniki(seria Integra)Płyta n.p. Whirlpool Akt 414.Zmywarka Electrolux ESL 64052.Lodowka no frost Samsung RL52.Daj sobie spokoj z kupowaniem całego sprzętu jednej firmy
  • Poziom 18  
    rosolia napisał:
    miło by było gdyby starczyło 10 tyś

Spokojnie powinno starczyć na sprzęty Boscha/Siemensa, jeśli zależy Ci na jakości, ale części drogie to trzeba wiedzieć.
    Moje fundusze były 2 razy mniejsze, ale nie miałem w planach kupna zmywarki.
    Piekarnik i płytę wybrałem Amica z linii fusion ze względu na stosunek cena/jakość i tanie części i mogę polecić piekarniki tej firmy.
    Okap - Teka (niska cena i duża wydajność - kuchnia półotwarta), ale polecam też okapy Ciarko i Gorenje. Jak masz duży limit na okap warto rozejrzeć się nad Globalo.
    Lodówka - LG (zaraz obok Samsunga najlepsze no frosty), mikrofala - jeszcze się waham, ale postawiłbym tez na Amicę.
    Jak zmywarka - to tylko Bosch/Siemens. Tak jak pisze kolega wyżej.

rosolia napisał:

a może powinnam wybrać zupełnie inną firmę,

Co do Beko - cena nie idzie w parze z jakością. W większości są to jednorazówki, nieopłacalne w naprawie.
    Mastercook - tu bym się zastanowił tylko nad piekarnikiem, w tym są dobrzy, podobnie jak Amica. Reszta sprzętów, to już ryzyk fizyk.
  • Poziom 9  
    Też szukam sprzętu.Niby już wybrałam sprzęty Boscha:
    :zmywarka SPV69T00EU,
    PłytaPPP616M91,
    piekarnik HBA43S450,
    okap nie wiem i nie mogę się zdecydować:Amiki podoba mi się OKC951,ale nie mogę sobie wizualnie wyobrazić i nie wiem może podszafkowy/względy finansowe.
    Wybrałam się do Sklepu dziś pooglądać i mi sprzedawcy namącili,że po co Boscha jak można tańszy i dobry kupić Amiki lub Mastercooka.Zgłupiałam kompletnie.Każdy co innego mówi.
    Co sądzicie o podanym przeze mnie sprzęcie? i poprosze o jakieś rady i wskazówki na temat okapu.Kuchnia jasna ekri połączona z jadalnią ,łącznie 12mkw.Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    czesiag napisał:

okap nie wiem i nie mogę się zdecydować:Amiki podoba mi się OKC951,ale nie mogę sobie wizualnie wyobrazić i nie wiem może podszafkowy/względy finansowe.

Mam podszafkowy teleskopowy, kuchnia 10,5 m kw. okap o wydajności 540 m sześć/min. Według zapotrzebowania to i tak za dużo, więc do Twojej 12 metrowej kuchni będzie dobry o takiej mocy.
    Podaję ściągę, jak wyliczyć min i max wydajność okapu.

Aby sprawdzić jaką wydajność potrzebujesz, wystarczy obliczyć kubaturę Twojej kuchni mierzoną w m 3 (czyli pomnożyć powierzchnię w m 2 przez wysokość kuchni).

Przykład I: Kuchnia zamknięta (12 m 2 pow. x 2,5 m wys. = 30 m 3 kubatury kuchni)
    - Wydajność okapu na minimalnym biegu powinna wynosić: 180 m 3/h(mnożymy x 6)
    - Wydajność okapu na średnim biegu powinna wynosić: 270 m 3/h (mnożymy x 9)
    - Wydajność okapu na maksymalnym biegu powinien powinna wynosić 360 m 3/h (mnożymy x 12)

Przykład II: Kuchnia otwarta na pokój, salon lub jadalnię (24 m 2 pow. x 2,5m wys. = 60 m 3 kubatury kuchni)
    - Wydajność okapu na minimalnym biegu powinna wynosić: 360 m 3/h (mnożymy x 6)
    - Wydajność okapu na średnim biegu powinna wynosić: 540 m 3/h (mnożymy x 9)
    - Wydajność okapu na maksymalnym biegu okap powinna wynosić 720 m^3^/h (mnożymy x 12).
  • Poziom 9  
    O dzięki za podpowiedź ,a może podpowiesz jakiś fajny model o tych parametrach.No i przy takich wymiarach kuchni lepiej kominowy/którego nie można podłaćzyć do wyciągu czy podszafkowy?A co sądzisz o podanych przeze mnie sprzętach.Prawie się zdecydowałam ale jeszcze nie kupiłam,bo kuchnię będę robić w kwietniu.Najbardziej chcę zainwestować w dobrą zmywarkę.Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Okapy Amici są podobno bardzo głośne. Piszę "podobno", bo nie miałem z nimi styczności na żywo, tylko z opowieści znajomych i sprzedawców w sklepach AGD.
    Ja wybrałem podszafkowy teleskopowy firmy Teka. Za cenę niecałych 300zł mam okap o dużej wydajności. Do cichych też nie należy, bo ma tylko 2 poziomy mocy i na 'dwójce' pracuje z maksymalną wydajnością, ale i tak w porównaniu z Amicą jest lepiej. Poza tym wszystkie teleskopy pracują głośniej ze względu na małe gabaryty i te 'małe' silniki.
    Kominowy okap też można podłączyć do wyciągu. Wystarczy rura spiro lub maskujący kanał np. z płyty regips (jak u mnie), żeby zamaskować nieestetyczną rurę :-)
  • Poziom 9  
    witaj
    mam beko gaz na szkle ok 2 lat-i rewelacja,lodówkę mam LG flowers (z opinii i praktyki znajomych( i od ok 1roku jestem posiadaczem LG), lodówkę kupowałbym samsung lub LG ) i niech cię ręka Boska chroni od mastercook . Zmywarkę też mam beko i sobie chwalę. Podobno ok 1,5-2lata temu beko zostało kupione przez Turków wiec chcąc utrzymać sie na rynku i go umocnić Muszą przynajmniej przez kilka lat dbać czyli solidnie robić swoje produkty.
  • Poziom 14  
    a od kogo zostało kupione jak to zawsze było tureckie ?
    p.s.
    co masz do Mastercooka ?

Jak rozpoczynamy nowe zdania?
    Spacje?
    [_P_]
  • Poziom 9  
    A co sądzicie o pozostałym sprzęcie który chcę kupić?Znajomy chwali tą Amicę i mówi że nie jest źle-sama nie wiem jak z tym okapem.Podobno podszafkowe są dużo głośniejsze.Jaki typ/Patryk/masz Teki?pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Z okapem, to weź przykład ze mnie - idź i każdy sprawdź, co Ciebie interesuje - tylko tak ocenisz czy jest głośny - innej możliwości nie widzę.
    A co do Amiki - ja się strasznie zraziłem, ale piekarnik ich to może i bym kupił. Jeśli rozważasz Boscha a Amica, to ja bym wybrał Boscha. Przy czym nalezy pamiętać, że w razie awarii pogwaranyjnej części do Amiki nie są drogie - tym się kierowałem kupując pralkę - teraz wiem, że to był błąd, ale pralka to nie piekarnik.
  • Poziom 14  
    Okap wt-snell 60 x jest niestety chińskiej produkcji a wiadomo jak to jest z legendarną chińską jakością.... Najlepiej wybrać się do sklepu i sprawdzić okap na żywo. Nie ma lepszej metody. Okapy teleskopowe Amica znowu ma z Turcji. To te z symbolem OTS.
  • Poziom 18  
    czesiag napisał:
    A co sądzicie o pozostałym sprzęcie który chcę kupić?Znajomy chwali tą Amicę i mówi że nie jest źle-sama nie wiem jak z tym okapem.Podobno podszafkowe są dużo głośniejsze.Jaki typ/Patryk/masz Teki?pozdrawiam

Teka TL1-62 pod szafkę 60-tkę. Są jeszcze 90-tki z tej serii.
  • Poziom 18  
    Ja wyznaję zasadę, że im mniej elektroniki tym lepiej. Piekarnik wybrałem Amici, ale bez wyświetlacza lcd, sterowanie zwykłe, nie sensorowe, mikrofala to samo, sterowanie mechaniczne. Nikt nie namówi mnie na elektroniczne.
  • Poziom 32  
    Ja też:
    patryk260983 napisał:
    wyznaję zasadę, że im mniej elektroniki tym lepiej

W obecnych czasach, w większości przypadków jest to niemożliwe.
  • Poziom 9  
    Patryk /i inni/co sądzisz o okapie Pendia/z Pyramisu/ to nowośc jakaś chyba niedrogi wydajność 320 czy to za mało na około 15 metro kw/jednak jest więcej:)/
  • Poziom 18  
    nie znam tych okapów więc nic na ich temat nie powiem. Z ta wydajnością trochę mało jak na 15 metrów, ale jeśli to kuchnia całkowicie zamknięta, to nie powinno być źle.