Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wał korbowy stihl 021 w pilarce

17 Lut 2012 21:23 5931 13
  • Poziom 10  
    Witam.
    Panowi czy od innej pilarki pasuje do 021 wał korbowy,gdyż siedzi w niej wał na 1 przeciwwagę a korbowód jest osadzony na wale za pomocą łożyska igiełkowego. Powypadały śruta z tego łożyska i korbowód lata na wale. Nie mogę dostać takiego walu od tego modelu może od jakiej innej piły pasuje.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Tylko ze mój wał ma 1 przeciwwagę a ten z tej strony ma 2?. I nie wiem czy będzie pasował bo występowały 2 rodzaje wałów w tych piłach.
  • Poziom 27  
    W serwisach mają używane wały i cylindry do 023 ( MS 230) tłoki są te same, różnica polega na wysokości cylindra i skoku wału. Będziesz miał mocniejszą pilarkę w cenie wału, bo za cylinder i wał używany nikt nie krzyknie 250zł.
  • Poziom 10  
    Czyli kupić muszę używkę wał i cylinder od ms230? Tak jak tłoki maja takie same?. i będzie mi hulać dobrze. Do ms230 jest na allegro nowy wał jakiś zamiennik za 125 zł z przesyłką tylko muszę skołować do tego cylinder od niej.
  • Poziom 27  
    Ms 230 lub 023. Od 023 jest na pewno starszy ale moim zdaniem te starsze były mocniejsze od nowych ms-ek. Tak tłoki są takie same do 021, 023, Ms 230. Wszystkie mają średnice 40 mm zamki pierścieni w tym samym miejscu oraz wszystkie wysokości, nawet numery katalogowe :) .
    W ostatnie serii 021 były wały korbowe podobne do wałów 018, (ms 180) ale nie jestem pewien czy od 018 pasuje do 021. Musiał bym sprawdzić po katalogach.
  • Poziom 10  
    Witam. Także kupiłem wał,cylinder,tłok oryginalne ale używane i pierścienie nowe włoskie od 023,kolega poskładał wszystko piła odpaliła ze 4 razy i teraz nie chce. Sprawdził ciśnienie i spada bardzo szybko. Co to może być?
  • Poziom 27  
    A czy kolega który składał, założył przewód impulsowy? Wymienił uszczelniacze na wale, łożyska?
    A o jakim ciśnieniu mowa? Sprężania powinno wynosić powyżej 9 atm.
    Jeśli ciśnienia w całym silniku, czyli szczelności to ma wynosić -0,5 atm i +0,5 atm.
    Gaźnik był czyszczony, membrany wymienione?
    Łącznik gumowy nie został uszkodzony podczas składania?
  • Poziom 10  
    Nie wiem jaki przewód impulsowy. Tak założone nowe uszczelniacze i łożyska. Tzn chodzi mi o szczelność silnika. Nie trzyma pompujemy do 0,5 i szybko spada.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Na wykręconym gaźniku i zaślepionym tłumiku. Gość naprawia piły, łącznik gumowy, cylinder, gaźnik wymieniony na nowy, jak sam gaźnik.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    No to trzeba szukać gdzie ucieka, woda z mydłem i do spryskiwacza do szyb, pompować i pryskać po uszczelniaczach, po łączniku gumowym, po przewodzie impulsowym (on znajduje się pod łącznikiem gumowym, około 5 cm długości czarna rurka karbowana).
    Coś jest nieszczelne i najprędzej jest to przewód impulsowy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam.

Problem rozwiązany dostałem w komplecie tłok używany ale po szlifowaniu chyba papierem bo taki czyściutki i biały był i nowe pierścienie w komplecie jakieś włoskie. Po założeniu tego piła jak pisałem odpaliła tylko 4 razy. kolega znowu rozebrał całość i okazało się że pękł jeden z tych nowych pierścieni, założył ten stary tłok co był wcześniej i piła działa. Dziękuje za odp i pozdrawiam.

Tak jak pisaliście mam 021 ale części są od 023 i wszystko już śmiga jak należy.