Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atm8][BASCOM]Przerobienie programu dla termometru

wojtekm97 17 Lut 2012 22:14 2217 2
  • #1 17 Lut 2012 22:14
    wojtekm97
    Poziom 9  

Witam.
    Jestem nowy więc pragnę się z Wszystkimi ładnie przywitać. :)
    Nie będę owijał w bawełnę, po prostu potrzebuję, aby ktoś przerobił mi program, który znalazłem w internecie wraz z schematem.
    Wiem, wiem powiecie, że Bascom jest prosty, że sam mogę to zrobić itd, ale nie będę się uczył tego języka do zrobienia jednej rzeczy.
    Potrzebuję zrobić termometr tanim kosztem z tego co mam w domu i tyle. :)
    A teraz przejdę do sedna sprawy.
    Chciałbym, aby wywalić z tego programu ekrany powitalne oraz tą "skalę",
    można wyrzucić także komendy do zapalania diod.
    Najważniejszą rzeczą na jakiej mi zależy to przystosowanie tego programu do wyświetlania minusowej temperatury.
    Będzie to termometr "polowy" więc czujnik będzie działał w temperaturach od -30 do 30 st.Celsjusza.
    Wniebowzięty byłbym, gdyby ktoś jeszcze dorobił obsługę 2 switchy.
    Po naciśnięciu jednego wyświetlała by się temperatura minimalna, po naciśnięciu drugiego temperatura maksymalna, a naciśnięcie i przytrzymanie resetowałoby te temperatury.
    Jeżeli ktoś zna ten język i jest na tyle łaskaw, żeby to zrobić to bardzo proszę. Myślę, że przyda to się nie tylko mnie, ale także innym, bo nigdzie nie znalazłem takiego właśnie prostego termometru z "obsługą" minusowych temperatur, a jeżeli już znalazłem to był nieopisany. np.Ten
    Pozdrawiam i liczę na Was. :)

Oto kod żródłowy:

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

A oto schemat:
    [Atm8][BASCOM]Przerobienie programu dla termometru
    Diody i tak nie będą podłączone.

Jeżeli ktoś by znalazł gdzieś ładny, opisany schemat i gotowy program do takiego jak najprostszego termometru to proszę o linka.
    Jak ktoś zrobi program zgodnie z moimi oczekiwaniami to mogę kupić i podarować parę punktów, jeżeli to kogoś to wogóle zadowoli. :)

0 2
  • #2 19 Lut 2012 07:14
    pimpuk
    Poziom 22  

No przecież sam podałeś link do schematu i programu, więc nie rozumiem twojego problemu.

0
  • #3 19 Lut 2012 11:06
    wojtekm97
    Poziom 9  

Tyle, że ja sie nie znam na programowaniu. Chcę, żeby ktoś przerobił program tak, żeby była tylko aktualna temperatura i nic więcej.

0